Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Gdzie gwiazdy WRC spędzają wakacje?
WRC

Gdzie gwiazdy WRC spędzają wakacje?

2011-07-05 - Ł. Łuniewski     Tagi: Latvala, Loeb, Sordo, WRC, Ogier, Meeke, Block, Oliveira, Araujo
Kierowcy startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata aktualnie mają wakacyjna przerwę, która w tym roku trwa ponad miesiąc. Portal wrc.com pytał gwiazdy serialu o to, gdzie w tym roku spędzają wakacje.

W tym roku jestem na testach w Niemczech i Finlandii oraz będę miał pokazowe przejazdy Citroenem C4 WRC na torze gokartowym we Francji. Kilka dni wolnych wykorzystam na odpoczynek z przyjaciółmi na łodzi - mówi siedmiokrotny mistrz świata, Sebastien Loeb. Jeszcze bardziej uciążliwy harmonogram ma Sebastien Ogier, który w przyszłym tygodniu będzie jeździł na roadshow w Moskwie. Dodatkowo młody Francuz zaplanował sobie sesje treningowe z osobistym trenerem, co trzy dni. Jari-Matti Latvala, który chce spędzić czas w rodzinnej Finlandii, musi stawić się na festiwalu Forda w wielkiej Brytanii. Pilot Fina, Miikka Anttila wykorzysta wolny czas na nauczenie swojego syna pływania oraz wycieczkę do helsińskiego zoo.
Wakacje będą ostatnią rzeczą, o której pomyśli Ken Block. Amerykanin najpierw pojawi się na Goodwood Festival. Następnie uda się do Austrii, gdzie rozpocznie promocję swojego dzieła - Gymkhany. Pod koniec lipca wystartuje on w zawodach X Games. Wakacje nie będą świętem także dla Daniego Sordo, jednak z całkiem innego powodu. Ja ich nie chcę, ale w tym roku mam ograniczony program startów i nie potrzebuję więcej wakacji. Uwielbiam relaksować się w ładnym miejscu, a najlepiej w swoim domu w Hiszpanii - mówi Sordo. Kris Meeke, który podobnie jak Hiszpan w tym roku ma sporo wolnego czasu, planuje bardziej ryzykowny wypoczynek i udaje się w Alpy, gdzie będzie jeździł na rowerze.

Zobacz także: Wywiad z Krisem Meeke'm »
Armindo Araujo, który w tym roku także startuje Mini WRC, zamierza udać się na tydzień do Turcji przed odpoczynkiem w domowym zaciszu na północy Portugalii. Daniel Oliveira wraca do Brazylii, gdzie obchodzi dziś 26-te urodziny. Korzystając z okazji pojawi się także na święcie lata i karnawale w Amargosa. Dennis Kuipers zaplanował wypad nad jezioro, gdzie będzie jeździł na nartach wodnych. Jego wypoczynek nie będzie zbyt długi, ponieważ Holender wyraził chęć startu w Rajdzie Estonii. Jednymi z lepszych pomysłów na wakacje wykazali się kierowcy PCWRC. Andreas Grondal uda się do północnej Norwegii, gdzie odbędzie się spływ kajakowy oraz turniej siatkówki plażowej z jego udziałem. Martin Semerad wraz z przyjaciółmi zaplanował liczącą 1700 kilometrów podróż camperem z Czech do Francji.źródło: wrc.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Gdzie gwiazdy WRC spędzają wakacje?