Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Rajd Świętego Krzysztofa zaprasza na start
KJS

Rajd Świętego Krzysztofa zaprasza na start

2012-06-16 - Ł. Łuniewski     Tagi: Zapowiedzi, KJS
W niedzielę, 24 czerwca Automobilklub Polski organizuje „Rajd Świętego Krzysztofa”. KJS odbędzie się na byłym lotnisku w Nowym Mieście nad Pilicą.

Zawodu stanowią IV rundę Mistrzostw Okręgu Warszawskiego PZM oraz III Runda Pucharu Automobilklubu Polski, w której główną nagrodą jest prezentacja zwycięzców klas podczas Rajdu Barbórka. 24.06 rano przewidziany jest odbiór dokumentów i Badanie Kontrolne, potem rozpocznie się zapoznanie z próbami, a start pierwszej załogi przewidziany jest o godzinie 11-tej.

Pierwsza próba to 2,5 kilometra jazdy po wąskich asfaltowo-betonowych alejkach - przypomina ona mini OS. Dwie kolejne mają podobny charakter, są jednak krótsze (mierzą po ok. 1 km). Po każdej sekcji załogi zjeżdżać będą do Parku Serwisowego, gdzie przewidziana jest ponad godzinna przerwa.

W Parku Serwisowym catering zapewnia „Karczma u Pilarskich” z Piaseczna. Wyniki zawodów i rozdanie nagród po godzinie 17.

Nagrodę główną jest kask rajdowy, ufundowany przez partnera imprezy - sklep internetowy „Rajdysamochodowe.com.pl”, mieszczący się w Warszawie przy ul. Nocznickiego 31A. W sklepie tym od „ręki” dostępne są akcesoria do sportów motorowych firm Sparco i OMP (kaski, rękawiczki, kombinezony, fotele, pasy i inne).
Nad startem załóg kobiecych biorących udział w rajdzie czuwał będzie portal internetowy motocaina.pl.

Wzorem Rajdu Barbórka do startu w klasie „Gość-Legendy” zaproszeni zostaną byli zawodnicy. Z kolei w klasie „Gość - classicauto” wystąpią posiadacze dawnych rajdówek.

Dla załóg nielubiących wcześnie wstawać przewidziano alternatywny odbiór dokumentów i BK - w sobotę o godzinie 18.

Na stronie Automobilklubu Polski (automobilklubpolski.pl) zamieszczony został już Regulamin Uzupełniający Rajdu Św. Krzysztofa. Trwają już także zapisy do zawodów (formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie). Pojemność trasy w tym roku wynosi tylko 80 załóg, warto się, więc pospieszyć!

Dyrektorem Rajdu Św. Krzysztofa jest Marek Pawłowski.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Świętego Krzysztofa zaprasza na start