Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?
Michał Kościuszko

Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?

2013-06-04 - P. Krupka     Tagi: WRC, Kościuszko
Rajd Sardynii, Rajd Niemiec i Rajd Wielkiej Brytanii to trzy rajdy, które jeszcze „zaliczy” Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak w tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Załoga LOTOS Rally Team weźmie również udział w Rajdzie Polski rozgrywanym w połowie września w Mikołajkach.
Michał KościuszkoMichał Kościuszko
Mistrzostwa Świata 2013 Michał i Maciek zakończą udziałem w 8 rundach, z których w 3 wystartują Fordem Fiestą WRC obsługiwaną przez M-Sport. Na zmianę kalendarza rajdowego, jak również zmianę samochodu oraz opon zespół LOTOS Rally Team otrzymał wymagane zgody FIA i będzie klasyfikowany w końcowej punktacji zespołów WRC.

„Podczas Rajdu Grecji wspólnie z M-Sportem opracowaliśmy kalendarz na sezon 2013. Przed nami 4 starty w tym udział w Rajdzie Polski. Zaczynamy od Rajdu Sardynii, szutrowej, trudnej technicznie próby, gdzie będę mógł sprawdzić potencjał nowego pakietu czyli auta i opon. Później asfaltowa runda, czyli Rajd Niemiec, który wygraliśmy w ubiegłym sezonie w PWRC. Na koniec, trudne błotniste warunki czyli Rajd Wielkiej Brytanii, klasyczna runda zamykająca sezon. To optymalny wybór dający nam możliwość jazdy na różnych nawierzchniach. Bardzo cieszy mnie również udział w Rajdzie Polski, który zawsze gromadzi tysiące kibiców stwarzających niepowtarzalny klimat.”
- powiedział Michał

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak na zakończenie tegorocznego sezonu wystartują również w Rajdzie Barbórka.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM oraz TVP Sport.źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?

Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?
02rally 2013-06-04 13:20
Kiszka :-(
Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?
Arcadio13 2013-06-04 21:17
Trzy rajdy to ciut za mało.. Ale może lepsze te trzy starty z nadzieją na przyzwoity wynik niż reszta sezonu w niewiarygodnie awaryjnym Mini... Ciekawe czym Michał pojedzie w Rajdzie Polski?
Jeszcze trzy rajdy WRC dla Michała Kościuszko. Dużo czy mało?
sd 2013-06-04 21:56
Jak z M-Sportem to pewnie Fiesta RRC...