Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Michał Kościuszko przygotowany do Rajdu Polski
Michał Kościuszko

Michał Kościuszko przygotowany do Rajdu Polski

2013-09-11 - P. Krupka     Tagi: WRC, Kościuszko, Rajd Australii
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zakończyli serię testów przed startem w LOTOS 70. Rajdzie Polski. Poza wytrzymałością kręgosłupa Michała, załoga LOTOS Rally Team testowała Forda Fiestę R5, którym wystartuje w najbliższy weekend w najważniejszej imprezie rajdowej w  Polsce.
 
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak zakończyli dwuetapowe testy. Pierwsza faza przeprowadzona została podczas Rajdu Warmińskiego w ubiegłą sobotę a kolejna zorganizowana została dzisiaj na dwukilometrowym odcinku Łuknajno.
 
„Testy wypadły pozytywnie, ale nie wiem jak będzie na długich oesach, takich jak na rajdzie. Nadal odczuwam ból kręgosłupa, ale jestem dobrej myśli. Na testach jeździłem po suchej i mokrej nawierzchni, mogłem więc zobaczyć jak nasze nowe auto spisuje się w różnych warunkach. Cieszę się, że jestem na mazurach i że mój start jest możliwy. To nasz pierwszy występ w tym sezonie przed polską publicznością, więc na pewno nie zabraknie nam adrenaliny. ” - powiedział Michał.
 
„Rajd Polski od kiedy wygrałem go w 2006 należy do moich ulubionych rajdów rozgrywanych w Polsce. W tym roku dzięki zaangażowaniu Grupy LOTOS rajd będzie miał oprawę na światowym poziomie i każdy ze startujących zawodników marzy, aby mieć w swoim dorobku puchar za pierwsze miejsce. Z powodu kontuzji Michała przygotowujemy się do tego rajdu w sposób szczególny. Wzięliśmy udział w Rajdzie Warmińskim, aby sprawdzić kondycję jego pleców. Zarówno rajd jak i dzisiejsze testy wypadły pozytywnie, dlatego wierzę, że będziemy mogli wspólnie z innymi wspaniałymi kierowcami tworzyć ciekawe widowisko podczas LOTOS 70. Rajdu Polski” - powiedział Maciek Szczepaniak
 
Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM oraz TVP Sport.
Michał KościuszkoMichał Kościuszko
Michał KościuszkoMichał Kościuszko

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Michał Kościuszko przygotowany do Rajdu Polski

Michał Kościuszko przygotowany do Rajdu Polski
fiacik22 2013-09-11 22:44
To już plecki nie bolą. Zapowiadała się przecież wielomiesięczna rehabilitacja. Coś mi się wydaje że ta kontuzja to ściema by oszczędzić budżet na Polski. Być może Lotos nie chce już łożyć na dwóch kierowców w WRC. Tym bardziej że Robert ma bardzo rozbudowany program bo ME i WRC-2. Sytuacja Michała punktowa w WRC jest w zasadzie żadna w przeciwieństwie do wyników Roberta, który już w pierwszym roku startów objął prowadzenia.