Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Polski z Michałem Kościuszko
Michał Kościuszko

Rajd Polski z Michałem Kościuszko

2013-09-02 - P. Krupka     Tagi: Rajd Polski, WRC, Kościuszko
Michał Kościuszko poinformował, że zamierza wziąć udział w Rajdzie Polski mimo kontuzji, którą odniósł w niedawnym Rajdzie Niemiec. Przypomnijmy, że polski kierowca niefortunnie najechał na dużą nierówność w drodze, co skutkowało urazem kręgosłupa. W feralnym miejscu wypadło kilku innych kierowców, a Robert Kubica uszkodził szybę i tylny spojler. Start w zbliżającym się Rajdzie Polski stał pod dużym znakiem zapytania - nie było wiadomo, czy stan zdrowia Michała Kościuszko pozwoli mu na udział w polskiej rundzie mistrzostw Europy. Kierowca przyznał jednak, że lekarze zezwolą mu na udział w imprezie. Do startu pozostało już tylko kilka dni i powrót do zdrowia będzie musiał przebiegać w szybkim tempie.
Michał KościuszkoMichał Kościuszko
"Dobre wiadomości! Mimo złamania trzonu kręgu lekarze pozwolili mi startować w Rajdzie Polski! Plecy mnie cały czas bolą, ale adrenalina i determinacja zrobią swoje, więc nie powinienem o tym myśleć na rajdzie. W sumie mamy tylko 10 dni na rehabilitację, ale nie poddaję się, chcę stanąć na starcie w Mikołajkach. Trzymajcie za nas kciuki..." - przekazał Michał Kościuszko za pośrednictwem facebooka.
Rajd Polski to jedyna tegoroczna runda ERC, w której weźmie udział MIchał Kościuszko. Zmierzy się on w nim m.in. z Robertem Kubicą oraz Janem Kopeckym, liderem mistrzostw Europy.

W tym samym czasie rozergany zostanie Rajd Australii - kolejna eliminacja WRC, której w swoim kalendarzu startów nie umieścili ani Kościuszko, ani Kubica.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Assetto Corsa - test moda DRM Revival Mod


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajd Polski z Michałem Kościuszko