Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Gagacki liderem Rajdu Świdnickiego-Krause po pierwszym oesie
RSMP: Gagacki liderem Rajdu Świdnickiego-Krause po pierwszym oesie

2017-04-21 - G. Filiks     Tagi: Rajd Świdnicki, RSMP, Gagacki, Wyniki
Marcin Gagacki wygrał piątkowego wieczoru pierwszy odcinek specjalny Rajdu Świdnickiego-Krause, inauguracyjnej rundy tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Rywalizację otworzył 3-kilometrowy superoes na ulicach Świdnicy. Gagacki wyprzedził na nim o 0,2 sekundy najbliższego rywala - Filipa Nivette. Trzeci był Dominykas Butvilas z Litwy. Wszyscy startują Skodą Fabią R5. Czwartą pozycję zajął Zbigniew Gabryś (Ford Fiesta R5). Na piątej znalazł się najszybszy kierowca w Open N - Marcin Słobodzian (Subaru Impreza STi R4). Na szóstej sklasyfikowano drugiego reprezentanta Subaru Poland Rally Team - Mikołaja Marczyka.

Siódma lokata przypadła najlepszemu zawodnikowi w 2WD - Tomaszowi Grycowi (Peugeot 208 R2). Ósmą zdobył Hubert Maj (Ford Fiesta Proto). Na dziewiątym miejscu widnieje Łukasz Kotarba (Mitsubishi Lancer Evo IX), który był najszybszy na odcinku testowym. Czołową dziesiątkę zamknął Marek Sąsiadek (Honda Civic), najszybszy w Open 2WD.

Jakub Brzeziński dosiadający Citroena DS3 R3T MAX, którym jeździ w WRC-3, był 16.

Tymczasem Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5) uzyskał 4. rezultat, ale dostał 10-sekundową karę za falstart i plasuje się na 14. pozycji.

Z kolei Jarosław Kołtun (również Fiesta R5) nie przystąpił do rajdu.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - sezon 2017 - Rajd Świdnicki-Krause - klasyfikacja generalna po 1 z 12 odcinków specjalnych (TOP 10)