Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Weekend Butvilasa na Rajdzie Barum pod znakiem przebitych opon

Weekend Butvilasa na Rajdzie Barum pod znakiem przebitych opon

2015-09-02 - P. Krupka     Tagi: Rajd Barum, Butvilas, ERC2
Subaru Poland Rally Team nie będzie przyjemnie wspominał 45. Rajdu Barum. Asfaltowy klasyk mistrzostw Europy znany jest z niezwykle trudnych, często bardzo zniszczonych dróg, na których niezwykle łatwo jest złapać kapcia. Debiutująca na tych trasach załoga SPRT zapłaciła frycowe przebijając aż 4 koła. Niestety, Dominik i Kamil aż dwukrotnie byli zmuszeni zmieniać je na trasie odcinków specjalnych tracąc wiele minut, co ustawiło rajd i nie pozwoliło na walkę o czołowe lokaty w klasyfikacji ERC2.
Litewsko-polski duet rozpoczął niedzielny etap od znacznie lepszego tempa i wyjścia na pierwsze miejsce w klasyfikacji dnia w ERC2. Prowadzenie trwało aż do przedostatniej próby na której załoga złapała kolejnego kapcia, który pozbawił ich szans na pozytywne zakończenie rajdu. Ostatecznie Dominik Butvilas i Kamil Heller zajęli 3. miejsce w ERC2 oraz 26. w klasyfikacji generalnej.

Dominik Butvilas: - Wielu kierowców miało tutaj problem z przebitymi kołami - trasy są bardzo wyboiste, pokryte starym, popękanym asfaltem, który jest wymagający dla opon. Ukończenie tego rajdu bez kapcia wymaga też sporo szczęścia - niestety w ten weekend nam ono nie sprzyjało. Gdyby nie problemy z którymi zmagaliśmy się podczas tego rajdu, to mogliśmy stanąć do równej walki z liderami naszej klasy. O ile wynik w ERC2 jest w porządku, tak ten w generalce to rozczarowanie. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Subaru Import Polska, Keratronik, Raiffeisen Leasing, SJS oraz Eneos.
Kamil Heller: - Pierwszy odcinek w ostatniej pętli nie przysporzył nam żadnych problemów, wykręciliśmy całkiem dobry czas. W połowie kolejnej próby złapaliśmy niestety kapcia, zostało 10 kilometrów do mety i musieliśmy zmienić koło, bo nie było możliwości by jechać dalej. Nie możemy być zadowoleni z tego rajdu. Spotkało nas zbyt wiele przygód, mieliśmy sporo przerywanej jazdy i trudno się było skupić, by jechać dobrze. Ciągle coś przeszkadzało w osiągnięciu dobrego wyniku.źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Weekend Butvilasa na Rajdzie Barum pod znakiem przebitych opon