Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec
WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec

WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec

2017-08-14 - G. Filiks     Tagi: WRC, Rajd Niemiec, Ostberg, WRC2
Mads Ostberg wbrew zapowiedziom nie wystąpi w zbliżającym się Rajdzie Niemiec.

Podczas dziesiątej rundy tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata Norweg miał pierwszy raz rywalizować w kategorii WRC-2, w której zgłosili się także m. in. Teemu Suninen, czy nasz Łukasz Pieniążek.
WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie NiemiecWRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec
Ostberg jednak anulował swoje zgłoszenie. Ford Fiesta R5, którym planował pojechać, zepsuł mu się w niedawnym Rajdzie Rzeszowskim (rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy). Wysiadło wspomaganie kierownicy i 29-latek nie chce więcej startować tym autem.

„Było przerażająco, bo wspomaganie przestało działać nagle, gdy wchodziliśmy w bardz szybki zakręt". - opowiada. „Kierownica niemal się zablokowała i ledwo co zdołałem skręcić przy prędkości blisko 180 km/h. Nie zdołaliśmy naprawić auta i musieliśmy się wycofać".
WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie NiemiecWRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec
„Mamy starszą wersję wozu R5, tak naprawdę o dwie generacje w porównaniu z obecnymi samochodami jeżdżącymi w WRC-2. „Możemy zaktualizować mechanikę, ale będą problemy z oprogramowaniem, którego nie jesteśmy w stanie zmienić w tak krótkim czasie".


„Dopóki nie będziemy mieć następnych ulepszeń nie możemy uzyskać 100-procentowej pewności, że awaria się nie powtórzy. Postanowiliśmy więc nie startować w Niemczech".
Ostberg zatem nie sprawdzi w tym tygodniu trzeciego kandydata na swojego nowego pilota Emila Axelssona.źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Ostberg odwołał start w Rajdzie Niemiec