Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak
WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak

WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak

2018-11-15 - G. Filiks     Tagi: Tanak, WRC, Ogier, Rajd Australii, Neuville
Sebastien Ogier twierdzi, że przystępuje do ostatecznego pojedynku o tegoroczne mistrzostwo świata WRC z większym komfortem psychicznym od rywali: Thierry'ego Neuville'a i Otta Tanaka. Jak tłumaczy, czuje mniejsze ciśnienie niż Belg oraz Estończyk, ponieważ już zdobył pięć tytułów i nie zależy mu na na triumfie równie mocno, co konkurentom, z których jeden i drugi jeszcze nigdy nie sięgnął po najwyższy laur.
WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i TanakWRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak
Sezon 2018 Rajdowych Mistrzostw Świata rozstrzygnie się w najbliższych dniach w Australii. Przed finałową rundą Ogier ma 3 punkty przewagi nad Neuville'em i 23 nad Tanakiem.

„Teraz wszyscy mamy doświadczenie, może ja mam go trochę więcej od nich". - mówi Francuz. „Ale jedyne co rzeczywiście mam, to tytuły. Dzięki nim mogę być odrobinę bardziej rozluźniony".
WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i TanakWRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak
„Oczywiście, jeśli zdobędę szósty, będzie przyjemnie, ale to nie zmieni mojego życia tak bardzo - to nie to samo co wywalczenie mistrzostwa świata pierwszy raz".

„Posiadam małą przewagą w tym aspekcie, ale presja istnieje".


Ogier może mieć też utrudnienie, ponieważ jako lider będzie czyścił trasę pierwszego dnia rajdu. Chyba, że spadnie deszcz, a to prawdopodobne. Wówczas ruszanie do odcinków specjalnych w pierwszej kolejności już nie powinno przeszkadzać.

„Jeżeli utrzymają się suche warunki, start rajdu nie będzie dla mnie łatwy. (...) Zawsze liczę, że w piątek rano droga będzie wilgotna, inaczej spodziewam się ponieść straty czasowe. (...) Jeżeli zaś będzie padać, będzie ciężko dla każdego".
- zwraca uwagę kierowca Forda Fiesty WRC.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Ogier czuje mniejsze ciśnienie niż Neuville i Tanak