Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Kopecky sensacyjnym liderem Rajdu Niemiec, Meeke od razu odpada
Rajd Niemiec

WRC: Kopecky sensacyjnym liderem Rajdu Niemiec, Meeke od razu odpada

2017-08-17 - G. Filiks     Tagi: Kopecky, Rajd Niemiec, WRC, Meeke, Skoda
Rajd Niemiec jeszcze na dobre się nie zaczął, a już dostarczył sporo emocji. Czwartkowy superoes na ulicach miasta Saarbrucken wygrał sensacyjnie Jan Kopecky z WRC-2. To nie wszystko. Kris Meeke nie ukończył 2,05-kilometrowej próby.
urywki z OS1

Kopecky startujący Skodą Fabią R5 uzyskał czas 2:05,9 i wyprzedził o 0,3 sekundy drugiego Otta Tanaka. Tymczasem znany z wypadków Meeke zawadził o betonową barierę przednim prawym kołem i nie osiągnął mety odcinka. Jutro wróci do akcji z 10-minutową karą.

Na pocieszenie dla Citroena, Craig Breen zajął 3. miejsce, a Andreas Mikkelsen był 4.

Mikkelsen ustanowił identyczny rezultat co mistrz świata Sebastien Ogier. Za nimi sklasyfikowano najszybszego z zawodników Toyoty - Jari-Matti Latvalę.

Siódma lokata należy do Elfyna Evansa, a ósma do najlepszego z kierowców Hyundaia - Daniego Sordo.

Dziewiątym miejscem musiał zadowolić się nowy lider klasyfikacji generalnej sezonu Thierry Neuville. Belg był najszybszy podczas tzw. "shakedownu", ale na OS1 zachował ostrożność przestraszony dramatem Meeke'a.
Czołową dziesiątkę skompletował Hayden Paddon.

Triumfator poprzedniego Rajdu Finlandii - Esapekka Lappi wylądował na 14. pozycji, tracąc do Kopecky'ego 5,3 sekundy. Równie słabo pojechał trzeci kierowca Toyoty - Juho Hanninen.

Reprezentant gospodarzy Armin Kremer stracił 9 sekund i był dopiero 23. Niemiec jak Meeke pocałował barierę, lecz mniej pechowo niż Irlandczyk. Podobnie Breen, Sordo, czy Paddon.

Na 30. miejscu odcinek ukończył Łukasz Pieniążek (Peugeot 208 T16 R5). Jedyny Polak w stawce niestety popełnił falstart i dopisano mu 10 sekund w tabeli łącznej. Jest 16. - czyli przedostatni - w WRC-2. Traci aż 25,2 sekundy do Kopecky'ego.
Rajdowe Mistrzostwa Świata - sezon 2017 - Rajd Niemiec - klasyfikacja generalna po 1 z 21 odcinków specjalnych (TOP 10)