Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Trzy zespoły WRC wystartują w Estonii
Trzy zespoły WRC wystartują w Estonii

Trzy zespoły WRC wystartują w Estonii

2018-07-10 - G. Filiks     Tagi: Breen, Paddon, Tanak, Toyota, Hyundai, Citroen, Rajd Estonii, WRC
Trzy z czterech zespołów startujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC) weźmie udział w zbliżającym się Rajdzie Estonii.

Impreza zostanie rozegrana w najbliższy weekend. Zobaczymy w niej Toyotę Hyundai i20 Coupe WRC, Toyotę Yaris WRC i Citroena C3 WRC. Pierwszym samochodem pojedzie Hayden Paddon, drugim Estończyk Ott Tanak, a trzecim Craig Breen.
Trzy zespoły WRC wystartują w EstoniiTrzy zespoły WRC wystartują w Estonii
Organizowany na szybkich, szutrowych drogach rajd w przeszłości stanowił świetne przygotowanie do Rajdu Polski. Teraz, gdy naszego kraju już nie ma w kalendarzu WRC, teamy oraz zawodnicy udadzą się do Estonii, by popracować nad ustawieniami samochodów i poćwiczyć jazdę przed Rajdem Finlandii.

„Ten rajd był naprawdę dobry przed Polską".
- mówi Tanak portalowi Motorsport.com. „Drogi były dosyć podobne, ale nie jest tak samo w przypadku Finlandii, gdzie czeka na nas nieco twardsza nawierzchnia i więcej hop".
Trzy zespoły WRC wystartują w EstoniiTrzy zespoły WRC wystartują w Estonii
„(...) Ale szybkość będzie taka sama i po przerwie, a także po jeździe na dosyć wolnych, krętych górskich, szutrowych drogach, naprawdę fajnie jest wyjechać i znów pędzić".


„Możemy wykorzystać ten rajd, żeby ustawić auto na Finlandię, nie będzie takiej różnicy. Ale naprawdę ważne jest to, aby kierowca z powrotem się rozpędził".
Tanak ostatni raz wystartował w domowym rajdzie w 2014 roku - i wygrał go za sterami Forda Fiesty R5.źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Trzy zespoły WRC wystartują w Estonii