Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim z niewielką przewagą nad Marczykiem
RSMP

RSMP: Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim z niewielką przewagą nad Marczykiem

2018-05-19 - G. Filiks     Tagi: Marczyk, Grzyb, Wyniki, RSMP, Rajd Dolnośląski
Grzegorz Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim po półmetku drugiej tegorocznej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Były czempion kraju i zwycięzca pierwszej rundy sezonu 2018 walczy o triumf w Kotlinie Kłodzkiej z rozwijającym skrzydła ubiegłorocznym mistrzem RSMP w klasie Open N oraz kierowcą oficjalnego zespołu Skody, Mikołajem Marczykiem. Jeden i drugi wygrał dzisiaj trzy odcinki specjalne, ale pozycji lidera posmakował tylko Grzyb. 41-latek zdobył pierwszą pozycję na pierwszym oesie i nie oddał jej nawet na moment. Niemniej jednak po 6 z 11 zaplanowanych prób wyprzedza Marczyka nieznacznie - o 4,6 sekundy.

Na podium klasyfikacji rajdu są wyłącznie kierowcy startujący Skodą Fabią R5. Trzecie miejsce zajmuje Jakub Brzeziński. Popularny "Colin" też ma szanse na wygraną. Dziś tasował się z Marczykiem. Do niego traci 6,3 sekundy, a do Grzyba 10,9 sekundy.

Mety sobotnich zmagań nie osiągnął aktualny mistrz Polski i zwycięzca dwóch poprzednich edycji tego rajdu Filip Nivette. Warszawianin miał wypadek swoim Fordem Fiestą Proto na trzecim oesie (pierwszym przejeździe Duszniki Arena). Wcześniej plasował się na czwartej lokacie.

Podczas tego samego odcinka z czołówki zniknął Zbigniew Gabryś. Ukończył próbę, ale z dwuminutową stratą - i wycofał się przed kolejnym oesem. Powodem były problemy z samochodem.
Po odpadnięciu Nivette na czwarte miejsce wskoczył Tomasz Kasperczyk. Ale wicemistrz Polski jest już 37,1 sekundy w tyle za Grzybem.

Piątą lokatę okupuje Jarosław Kołtun, tracący do lidera jeszcze dwa razy więcej. Nie pomogła mu 10-sekundowa kara.

Na szóstym miejscu widniał Dariusz Poloński, ale nie przystąpił do ostatniego dzisiejszego oesu i zwolnił tę pozycję Łukaszowi Byśkiniewiczowi - który wyprzedza swoim Hyundaiem i20 R5 tylko o zaledwie 2,9 sekundy lidera klasy Open N, Marcina Słobodziana w Subaru Imprezie STi N15.

Na ósmej lokacie jest klasyfikowany lider ośki Jacek Jurecki. Kierowca Peugeota 208 R2 wyprzedza o 5,6 sekundy dosiadającego takie samo auto Kacpra Wróblewskiego.

Czołową dziesiątkę uzupełnia wicelider Open N, Damian Łata.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - sezon 2018 - Rajd Dolnośląski - klasyfikacja generalna po 6 z 11 odcinków specjalnych (TOP 10)

Kierowca
(Pilot)
Samochód
Czas
1. Grzegorz Grzyb
(Robert Hundla)
Skoda Fabia R5
38m 31,9s
2. Mikołaj Marczyk
(Szymon Gospodarczyk)
Skoda Fabia R5
+4,6s
3.
Jakub Brzeziński
(Kamil Kozdroń)
Skoda Fabia R5
+10,9s
4. Tomasz Kasperczyk
(Damian Syty)
Ford Fiesta R5
+37,1s
5. Jarosław Kołtun
(Ireneusz Pleskot)
Ford Fiesta R5
+1m 16s
6.
Łukasz Byśkiniewicz
(Maciej Wisławski)
Hyundai i20 R5
+2m 20,6s
7. Marcin Słobodzian
(Grzegorz Dachowski)
Subaru Impreza STi N15
+2m 23,5s
8.Jacek Jurecki
(Michał Trela)
Peugeot 208 R2
+3m 9,2s
9.Kacper Wróblewski
(Jacek Spentany)
Peugeot 208 R2
+3m 14,8s
10.Damian Łata
(Marcin Roik)
Ford Fiesta Proto
+4m 0,8sźródło: fot. RSMP.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RSMP: Grzyb prowadzi w Rajdzie Dolnośląskim z niewielką przewagą nad Marczykiem