Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy
Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy

Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy

2018-01-01 - G. Filiks     Tagi: Rajdowe Mistrzostwa Europy, ERC, Ptaszek
Hubert Ptaszek, który po wypadku w lipcowym Rajdzie Polski zawiesił tegoroczne starty, w 2018 roku wróci za kierownicę rajdówki. W sylwestrowy wieczór 24-latek ogłosił swoje plany.

Po serii niepowodzeń w trzech zeszłorocznych rundach WRC-2, Ptaszek rozstał się z Orlen Teamem. Po tym wydarzeniu kariera kierowcy z Torunia mocno zwolniła, a wręcz zaczęła wisieć na włosku. Ptaszek jednak nie poddał się i przez ostatnie kilka miesięcy szukał nowych rozwiązań, których celem był jak najszybszy powrót za stery rajdówki.
Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach EuropyPtaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy
Dziś już wiadomo, że w 2018 roku razem ze swoim pilotem Maćkiem Szczepaniakiem wystartuje w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Europy, w barwach Tagai Racing Technology. Z węgierską stajnią obaj związani są od 2016 roku, kiedy to jeździli najpierw Peugeotem 208 T16, a następnie Skodą Fabią R5.

„Rok 2018 będzie nieco odmienny od tego, z czym mieliśmy do czynienia przez ostatnie lata". - mówi Ptaszek. „Mam tu na myśli stronę sportową".
Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach EuropyPtaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy
„Plan na nadchodzący sezon to 8 startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Pojawienie się na tych odcinkach specjalnych stanowi dla mnie nowość. Nie ukrywam, że daje to swego rodzaju kopa motywacyjnego".

„Dlaczego postawiliśmy na ERC? Zespół TRT zdecydował, aby  pokazać się w Rajdowych Mistrzostwach Europy, a ponieważ znamy się od dawna, dostałem możliwość reprezentowania ich barw. Poza tym jest to bardzo ciekawa formuła, a organizatorzy serii wspierają załogi pod względem logistycznym. Dodatkowy atut stanowi spora liczba polskich kierowców. Dzięki temu stawimy czoła ekscytującemu wyzwaniu".
„Oczywiście docelowym priorytetem zawsze zostaną Rajdowe Mistrzostwa Świata, jednak bardzo się cieszę z tego, co mnie czeka w kolejnym roku. Osobiście ciekawi mnie rywalizacja na każdym froncie, więc czas posmakować czegoś innego. Zupełnie nowe dla mnie odcinki specjalne zapowiadają dużo pracy, ale na tę prace jestem gotowy. Trzymajcie kciuki w nadchodzącym sezonie!"


„Jestem przekonany, że starty w Rajdowych Mistrzostwach Europy są bardzo dobrą opcją dla Huberta".
- komentuje Szczepaniak.

„Startuje tam kilku szybkich zawodników. Z pewnością ciekawym wyzwaniem będzie konfrontacja z mistrzami Polski z trzech ostatnich sezonów. Mam na myśli Łukasza Habaja, Grzegorza Grzyba i Filipa Nivette. Z tego co wiem, każdy z nich ma w planach starty w ERC. Do tej pory Hubert nie miał okazji na
rywalizację z nimi porównywalnym sprzętem na krajowym podwórku. Ta
szansa pojawi się na trasach Rajdowych Mistrzostw Europy".
Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach EuropyPtaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy
W trzech poprzednich latach po mistrzostwo na Starym Kontynencie sięgał Kajetan Kajetanowicz. Jego plany na 2018 rok jeszcze nie są znane.

Początek nowego sezonu ERC w dniach 22-24 marca na Azorach (Portugalia). W dniach 21-23 września odbędzie się polska runda mistrzostw - mazurski Rajd Polski.źródło: informacja prasowa/info własne

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ptaszek kolejnym Polakiem w Rajdowych Mistrzostwach Europy