Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Tanak wygrywa na rozpoczęcie Rajdu Finlandii
Rajdowe Mistrzostwa Świata

WRC: Tanak wygrywa na rozpoczęcie Rajdu Finlandii

2017-07-27 - G. Filiks     Tagi: Tanak, Rajd Finlandii, WRC, Ford Fiesta, M-Sport
Ott Tanak został pierwszym liderem Rajdu Finlandii. Kierowca M-Sportu wygrał rozpoczynający dziewiątą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata odcinek specjalny o długości 2,31 kilometra. Oto jego skrót:

Za Estończykiem uplasowali się rywale do mistrzowskiego tytułu - Thierry Neuville i Sebastien Ogier. Zawodnik Hyundaia był wolniejszy od Tanaka o 1,1 sekundy, Ogier stracił do zespołowego partnera 1,5 sekundy. Na czwartym miejscu widnieje najszybszy z kierowców Citroena - Craig Breen. Piąty czas uzyskał najlepszy z reprezentantów Toyoty, jadący u siebie Jari-Matti Latvala.

Szósty był Hayden Paddon, siódmy kolejny po Latvali fiński zawodnik Juho Hanninen.

Ósme miejsce przypadło Krisowi Meeke. Irlandczyk wracający po przymusowym ominięciu Rajdu Polski okazał się najszybszy na tzw. "shakedownie", ale pierwszy oes przejechał ostrożnie i stracił do Tanaka równo trzy sekundy. Czołową dziesiątkę uzupełnili Elfyn Evans oraz Dani Sordo.

Zabrakło w niej trzeciego i czwartego Fina w WRC - Teemu Suninena oraz Esapekki Lappiego. Wicemistrz WRC 2 zajął 12. miejsce, mistrz "drugiej ligi" był 13. Wyprzedził ich jeszcze prywaciarz Mads Ostberg, debiutujący z nowym pilotem Torsteinem Eriksenem.
Rajdowe Mistrzostwa Świata - sezon 2017 - Rajd Finlandii - klasyfikacja generalna po 1 z 25 odcinków specjalnych (TOP 10)