Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osi
WRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osi

WRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osi

2018-07-26 - G. Filiks     Tagi: Rajd Finlandii, Citroen, WRC
Citroen wprowadził kolejne poprawki do swojego samochodu WRC na Rajd Finlandii.

Francuska marka, zajmująca ostatnie miejsce w klasyfikacji producentów, postanowiła zastosować nową geometrię przedniej osi. Sprawdzała ją na testach przed rajdem oraz w trakcie zeszłotygodniowego Rajdu Estonii (niezaliczanego do Mistrzostw Świata).
WRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osiWRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osi
„Rajd Estonii był dla mnie pefekcyjnym przygotowaniem. Dał nam okazję do spojrzenia na parę rzeczy, no i zauważyliśmy, że z nową geometrią przodu model C3 WRC jest jeszcze lepiej zbalansowany". - mówi Craig Breen. „Czuję się bardzo pewnie przystępując do Rajdu Finlandii, zwłaszcza że to jedna z rund, w których mam najwięcej doświadczenia. Doświadczenie jest absolutnie kluczowe tutaj, choć niektóre odcinki specjalne zostały zmienione na tegoroczny rajd".

Breen zdobył podium w Finlandii dwa lata temu.
Szef Citroena w WRC - Pierre Budar komentuje ze swojej strony: „Musisz naprawdę uwolnić się od ograniczeń, aby spisać się dobrze w tym rajdzie. W każdym razie, po zaliczeniu Rajdu Estonii i czterodniowych testów, na pewno będziemy dobrze przygotowani".

„To również jedna z rund, które nasze załogi znają najlepiej i przy nowych usprawnieniach wdrożonych do C3 myślę, że możemy liczyć na rywalizację w czołówce, choć konkurencja będzie bardzo silna".

Citroen ciągle modyfikuje swoją rajdówkę. Wcześniej wprowadził nową geometrię tylnej osi.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: wrc.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

WRC: Citroen startuje w Rajdzie Finlandii z nową geometrią przedniej osi