Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  WRC: Meeke żali się na Citroena
WRC: Meeke żali się na Citroena

WRC: Meeke żali się na Citroena

2017-07-27 - G. Filiks     Tagi: Meeke, WRC, Rajd Polski, Citroen, Rajd Finlandii
Kris Meeke skrytykował Citroena za odsunięcie go od startu w ostatnim Rajdzie Polski.

Irlandczyk, który jest szybki, ale jednocześnie regularnie ma wypadki i oprócz wygrania Rajdu Meksyku niemal nie osiągnął niczego w tegorocznym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata, na polską rundę WRC został zmuszony oddać samochód Andreasowi Mikkelsenowi.
WRC: Meeke żali się na CitroenaWRC: Meeke żali się na Citroena
38-latek wraca na ruszający dzisiaj Rajd Finlandii, który zwyciężył rok temu, ale żali się, że Citroen odebrał mu pewność siebie potrzebną do walki o najwyższe pozycje.

„To frustrująca i trudna sytuacja". - powiedział. „Na pewno się jej nie spodziewałem, ale jest jak jest".
WRC: Meeke żali się na CitroenaWRC: Meeke żali się na Citroena
„Cieszę się wracając w Finlandii, ale tro frustrujące przybywać tutaj z takim uczuciem, jakie mamy teraz. Aby rywalizować na czele w tym rajdzie, musisz absolutnie nie wątpić w nic wokół siebie, potrzeba czystego zaangażowania i robienia, co do ciebie należy. Można śmiało powiedzieć, że w tym roku tak nie jest ze mną".
„Nie czuję, bym miał idealne środowisko, aby wystartować i zrobić to, co ubiegłego roku - ale nie mówię, że po jednym kilometrze shakedownu to uczucie nie przyjdzie".
- dodał.

Spytany, czy czuje wsparcie w Citroenie, Meeke odparł: „Jeżeli zostałeś odsunięty od startu w jednym rajdzie, to w strukturze są ludzie, którzy nie dają ci wsparcia; w porządku, pracuję dla Citroena. Jeżeli uważają, że nie wykonuję wystarczająco dobrej roboty i chcą zrobić to, co zrobili, to w porządku - pogodzę się z tym. Będę dalej robił to, po co tutaj jestem, w miarę moich możliwości".

Jednocześnie przyznał, że może mu brakować pewności siebie także przez trudności na testach przed rajdem w postaci obfitego deszczu.
WRC: Meeke żali się na CitroenaWRC: Meeke żali się na Citroena
„Pogoda na testach była straszna". - mówił. „Podczas obu dni mieliśmy naprawdę, naprawdę wielką ulewę. Przez to warunki były tak nierówne i było tak trudno wyczuć samochód. Może dlatego brakuje mi pewności siebie".

Meeke poza tym sugerował, że jego problemy w aktualnym sezonie zostały wyolbrzymione.

„Nie było jednego rajdu w tym sezonie, w którym nie byłbym w stanie uzyskiwać konkurencyjnych czasów". - zwracał uwagę. „Ale wszyscy zrobili wielką aferę, że coś jest zupełnie nie tak. Mieliśmy pewne trudności spowodowane różnymi kłopotami w różnych rajdach: były problemy z niezawodnością auta, popełniałem błędy i były chwile, gdy samochód jeździł nierówno".
WRC: Meeke żali się na CitroenaWRC: Meeke żali się na Citroena
„Nie stawało się to z rajdu na rajd, ale z odcinka na odcinek. Widzieliśmy w Sardynii, jak Craig
(Breen) na jednym oesie był blisko najlepszego czasu, a potem razem z Andreasem stracili minutę na następnej próbie".

Mimo niepewnej przyszłości w Citroenie, Meeke nie zamierza jechać w Finlandii ostrożnie.
WRC: Meeke żali się na CitroenaWRC: Meeke żali się na Citroena
„Nie mam instrukcji, jak prowadzić auto. Co mogę powiedzieć? Nie przybyłem tutaj, żeby uplasować się w pierwszej dziesiątce, uścisnąć każdemu rękę i wrócić do domu zostawiając wszystkich z myślą, że jestem zadowolony". - oznajmił.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - wyścig w deszczu


źródło: motorsport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

WRC: Meeke żali się na Citroena

WRC: Meeke żali się na Citroena
xsawierr 2017-07-27 09:33
Trudno o tym gościu coś powiedzieć niby wygrał generalkę w IRC i ma wygrane w dużym WRC to wydaje mi się,że jego szybkość na odcinkach wynika z pędzenia cały czas na 130% i po prostu raz się uda,a raz nie. Mógł by dojeżdżać w top 5 i nie ryzykować walcząc o np. top 3,ale jego to chyba nie cieszy. Taki kierowca jeżdżący trochę ponad możliwości,ale fighter hehe.Gdy by miał 28 lat i tak jeździł ok. ale mając 38 to chyba ostatni sezon w Citroenie i dużym WRC