Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Volny Puchar - Rally Horovice - dobra postawa Polaków
Rally Horovice

Volny Puchar - Rally Horovice - dobra postawa Polaków

2010-05-11 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Urbanowicz, Volny Puchar, Rally Horovice
Po zainaugurowaniu przez zawodników startujących w Czechach cyklu Rallye Cup przyszedł czas na pierwszą rundę kolejnego serialu przeznaczonego dla amatorów - Volny Puchar.
Zawodnicy walczący w tym roku o tytuł najszybszego rozpoczęli sezon od Rally Horovice, gdzie czekało ich dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 63 kilometrów.Na liście zgłoszeń pojawiło się sześć polskich załóg, jednak juz przed startem imprezy wiadomo było, że w Horovicach nie pojawi się załoga Winiarski/Leskiw, która walczy ze swoim nowym Fiatem Cinquecento. Najlepiej z pozostałych załóg, które pojawiły sie na starcie spisał się duet Arkadiusz Urbanowicz/Adam Jaros, którzy za kierownica BMW M3 wywalczyli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Z doskonałej strony zaprezentował się Dariusz Markowski pilotowany przez Michała Majewskiego. W swoim rajdowym debiucie zdobył on 17 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i szóste w mocno obsadzonej klasie A3.
Na mecie rajdu znalazł się także Robert Szulczyński, który zakończył rywalizacje na 21 miejscu w klasyfikacji generalnej i ósme w klasie A3.

Pierwszej rundy Volnego Pucharu 2010 nie ukończył Krzysztof Rataj, który musiał pogodzić się z awarią Fiata Seicento.