Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Rallye Ceske Budejovice - kolejne podium Danysa, Urbanowicz w Top 5
Paweł Danys

Rallye Ceske Budejovice - kolejne podium Danysa, Urbanowicz w Top 5

2010-09-22 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Danys, Urbanowicz, Volny Puchar, Rallye Ceske Budejovice
Paweł Danys za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo VIII wywalczył trzecie miejsce w Rallye Ceske Budejovice, który stanowił rundę Volnego Pucharu.
Wrocławski kierowca po pokonaniu dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 74,55 km o minutę i 37 sekund przegrał z Jiri Kalistą i o 21,3 sekundy z Martinem Siklem.

W rajdzie wystartował także Arkadiusz Urbanowicz, który za kierownicą BMW M3 wywalczył piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Pilotowany przez Adama Jarosa kierowca oprócz czołowej trójki uległ także Patrikowi Rujbrowi, do którego stracił 13,3 sekundy. Na czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej sklasyfikowano Marcina Miziaka, który za kierownicą Mercedesa 190E pewnie wygrał klasę H3.

24. lokata przypadła Markowi Majewskiemu. Kierowca z Kłodzka za kierownicą Fiata Cinquecento, który był najsłabszym pod względem mocy samochodem w klasie zdołał wywalczyć wysokie piąte miejsce w klasie A1.
Po tych samych odcinkach specjalnych podróżowali także zawodnicy Auto Design Cup, gdzie wymagania techniczne wobec załogi są identyczne do polskich KJS, gdzie maksymalnie możemy przejechać około 15 kilometrów tempem sportowym po placach i parkingach.