Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Tomasz Gryc po Rajdzie Gdańsk: Udany występ

Tomasz Gryc po Rajdzie Gdańsk: Udany występ

2016-05-31 - P. Krupka     Tagi: RSMP, Gryc, Rajd Gdańsk
Tomasz Gryc zakończył drugą tegoroczną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Gdański - na drugiej pozycji w klasyfikacji samochodów przednionapędowych. Oto co doświadczony zawodnik powiedział po rajdzie.

"Zaliczyliśmy bardzo udany występ na nawierzchni szutrowej podczas 12 Rajdu Gdańsk Castrol Inter Cars. Pierwszy raz jadąc Peugeotem 208 R2 na tego typu nawierzchni nawiązaliśmy walkę z czołówką naszej klasy. Jestem bardzo szczęśliwy, że zajęliśmy tak wysokie miejsce w klasyfikacji klasy - pokazaliśmy, że jesteśmy szybcy nie tylko na nawierzchni asfaltowej.

Pierwszy dzień rywalizacji był dla nas bardzo udany - wygraliśmy 2 odcinki specjalne w klasie 4 i na koniec dnia pewnie prowadziliśmy w klasyfikacji z przewagą 12,5 sekundy nad najgroźniejszym z rywali. Dodatkowo wygraliśmy klasyfikację Szuter Cup wśród samochodów przednionapędowych.

Drugi dzień rajdowego ścigania to już ekstremalna walka z konkurentami o zwycięstwo w rajdzie. Bój przegraliśmy o niespełna 19,5 sekundy i tym razem musieliśmy uznać wyższość rywali. Staraliśmy się ze wszystkich sił, aby walczyć do końca - opłaciło się! Wynik końcowy: 2. miejsce w klasyfikacji 2WD (samochody przednionapędowe) oraz 2. miejsce w klasie 4 - pokazuje potencjał na dalszą część rajdowego sezonu w krajowym czempionacie.
Dziękuję: ZOWNER-FS Sp. z o.o., Peters Stahlbau GmbH, HK Balkonbau GmbH, HRD-Trailer-Engineering GmbH, GRYC, FAZA, SISO, GoPro oraz Pirelli za okazane wsparcie. Kibice jak zawsze w trójmieście byli wspaniali, szczególnie zapamiętam grupy zgromadzone przy trasie odcinka specjalnego Power Stage - BESOS. Teraz czekamy na nowe wyzwanie - przed nami start w rundzie WRC - 73. PZM Rajdzie Polski.”

źródło: inf. prasowa, fot. M. Niechwiadowicz