Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Nivette prowadzi w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup
RSMP: Nivette prowadzi w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup

2017-05-27 - G. Filiks     Tagi: Nivette, Rajd Gdańsk, RSMP, Wyniki
Filip Nivette jest liderem Rajdu Gdańsk Baltic Cup, drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Warszawianin, który w kwietniu zwyciężył inauguracyjną eliminację sezonu, pierwszego dnia upalnego, szutrowego rajdu na kaszubach wygrał 4 z 5 rozegranych odcinków specjalnych. Dyktuje tempo mimo, że w trakcie pierwszej pętli wypadł z drogi, uszkodził karoserię swojej Skody Fabii R5 i ponownie uruchamiał samochód.
RSMP: Nivette prowadzi w Rajdzie Gdańsk Baltic CupRSMP: Nivette prowadzi w Rajdzie Gdańsk Baltic Cup
Nivette prowadzi w tabeli z przewagą 13,2 sekundy nad Litwinem Dominykasem Butvilasem, jadącym takim samym autem.

Trzeci jest Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta Proto), liderujący w klasie Open N. Były 3-krotny mistrz Polski wygrał ostatni sobotni oes, choć startował jako pierwszy i czyścił trasę.

Bouffier jednak traci już 22,9 sekundy do Nivetta, ponieważ dostał 10-sekundową karę za spóźnienie na Punkt Kontroli Czasu.

Wicelider klasyfikacji generalnej sezonu Zbigniew Gabryś zmagał się z przerywającym silnikiem w swoim Fordzie Fiesta R5 i zajmuje 5. pozycję ze stratą ponad minuty do lidera.
W klasie aut napędzanych na jedną oś prowadzi debiutujący na szutrowej nawierzchni Kacper Wróblewski (Peugeot 208 VTI).

Kierowcy mieli pokonać dziś sześć prób, ale organizatorzy musieli odwołać OS4, którym był drugi przejazd odcinka Kolbudy. W trakcie pierwszej odsłony tego oesu doszło do poważnego wypadku Mikołaja Kempy i jego pilota Michała Grudzińskiego w Mitsubishi Lancerze Evo IX.

Kierowca jest tylko lekko poobijany, lecz pilot znajduje się w poważniejszym stanie. Został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, szczęśliwie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ale był przygotowywany do operacji twarzy.

Na oesie już nie pojawiły się rajdówki, bo miejsce zdarzenia zostało przekazane do dyspozycji policji i prokuratury.

Podczas OS1 poza tym na trasę wyjechało cywilne auto. Z kolei odcinek testowy zakłóciła blokada sołtysa i mieszkańców wsi Otomin.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - sezon 2017 - Rajd Gdańsk Baltic Cup - klasyfikacja generalna po 5 z 9 odcinków specjalnych (TOP 10)