Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Rallye Posazavi 2012 - Cerny wygrał, dobry start Polaków
Volny Pohar

Rallye Posazavi 2012 - Cerny wygrał, dobry start Polaków

2012-05-29 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Volny Puchar, Rallye Posazavi
Michal Cerny za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo IX okazał się najszybszym kierowcą Rallye Posazavi, rundy Volnego Poharu.

Czech po pokonaniu dziewięciu odcinków specjalnych wyprzedził Andriy'ego Chepila (+1:27,5), Stepana Zabloudila (+1:44,9) oraz Milosa Dvoraka (+1:45,6). Po raz kolejny za naszą południową granicą pojawiła się spora grupa polskich załóg. Najlepiej zaprezentował się Paweł Bis pilotowany przez Magdalenę Misiarz, który wywalczył szóste miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze w klasie A2.

Na trzynastym miejscu w klasyfikacji generalnej i w czwartym klasie A3 został sklasyfikowany Tomasz Cecot i Leszek Fucik, jadący Fiatem 131 Abarth.

Grzegorz Bajda i Wioletta Bajda jadący Peugeotem 206 znaleźli się na 35. miejscu w klasyfikacji generalnej i szóstym w klasie A2.

Marek Majewski i Miłosz Kowalski dojechali do mety na 38. pozycji, dziewiątym w A1.