Rajdy  »  Imprezy amatorskie  »  Radounska Rallye - Danys na podium kolejnej rundy Volnego Pucharu
Paweł Danys

Radounska Rallye - Danys na podium kolejnej rundy Volnego Pucharu

2011-06-29 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Danys, Volny Puchar, Radounska Rallye
Jari Kalista za kierownicą Mitsubishi Lancera Evo VI wygrał Radounska Rallye, rundę Volnego Pucharu. Z dobrej strony po raz kolejny pokazał się Paweł Danys, który wywalczył trzecie miejsce.

Drugie miejsce ze stratą 3,6 sekundy do zwycięzcy zajął Martin Sikl w Mitsubishli Lancerze Evo IX. Polak jadący Lancerem Evo VIII stracił do zwycięzacy blisko dwie minuty. Najszybszy w klasie A3 okazał się czwarty w generalce Jiri Kaspar za kierownicą Skody Octavii. Trzecie miejsce w tej klasie wywalczył Sławomir Michalak jadący Oplem Astrą, a siódme Tomasz Ważyński w Citroenie ZX.

Klasa A2 padła łupem Alesa Moravca, piątego w generalce. W A1 zwyciężył Petr Michalek. Marcin Miziak za kierownicą Mercedesa 190E pewnie wygrał klasę H2. Klasa H1 padła łupem "Hary'ego" w Skodzie 130 RS.

Do mety rajdu nie dojechał m.in. Karol Karwot, który rozbił swojego Peugeota 206 oraz faworyt do zwycięstwa Michal Cerny.