Rajdy  »  Rajdy terenowe: Przygoński zmienia pilota
Rajdy terenowe: Przygoński zmienia pilota

Rajdy terenowe: Przygoński zmienia pilota

2019-02-05 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Przygoński, Gottschalk
Kuba Przygoński zmienia pilota w rajdach terenowych.

Polski kierowca po trzech latach rozstał się z Tomem Colsoulem. Razem z Belgiem ubiegłego roku zdobył Puchar Świata, a w zeszłym miesiącu otarł się o podium w Rajdzie Dakar, zajmując 4. miejsce.

Od teraz kierowcę Orlen Teamu będzie nawigował Timo Gottschalk. Niemiec to uznane nazwisko. W 2011 roku wygrał Dakar w duecie z Nasserem Al-Attiyahem. Potem pilotował Carlosa Sainza, a ostatnio siedział na prawym fotelu u Yazeeda Al-Rajhiego. „Miło mi poinformować, że w nowym sezonie cross country w fotelu pilota rajdówki zasiądzie niezwykle doświadczony pilot Timo Gottschalk!" - napisał Przygoński na Instagramie.

„Timo jest utalentowanym pilotem i chce ponownie wygrać Dakar, a także obronić ze mną zdobyty w poprzednim sezonie Puchar Świata cross country. Jestem przekonany, że osiągniemy nasze wspólne cele!" „Dziękuję bardzo Tomowi Colsoulowi za trzy niezwykle udane dla nas sezony, a także za niesamowity czas, który spędziliśmy razem jako dobrzy kompani i zespół ORLEN Team!"


Przygoński zaliczy pierwszy start z Gottschalkiem prawdopodobnie za dwa i pół tygodnia, podczas inauguracji nowego sezonu Pucharu Świata w Katarze.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Rajdy terenowe: Przygoński zmienia pilota