Rajdy  »  Rajdy terenowe: Przygoński jedzie po wygraną w Baja Poland
Rajdy terenowe: Przygoński jedzie po wygraną w Baja Poland

Rajdy terenowe: Przygoński jedzie po wygraną w Baja Poland

2018-09-01 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Baja Poland, Przygoński, Hołowczyc, Puchar Świata
Kuba Przygoński jest na dobrej drodze do zwycięstwa w Baja Poland - polskiej rundzie samochodowego Pucharu Świata w rajdach terenowych.

Lider klasyfikacji generalnej sezonu toczy prestiżowy pojedynek o wygraną z Krzysztofem Hołowczycem (obaj Mini John Cooper Works Rally).

Po piątkowym prologu w Szczecinie, dziś rozegrano najważniejszą część imprezy. Zawodnicy dwukrotnie mierzyli się z ponad 220-kilometrowym odcinkiem specjalnym na poligonie w Drawsku Pomorskim. Na pierwszym przejeździe najszybszy był Hołowczyc - i odebrał Przygońskiemu prowadzenie w tabeli rajdu. Kierowca Orlen Teamu stracił blisko dwie minuty, ponieważ złapał kapcia i stanął na wymianę koła.

W trakcie drugiego przejazdu role się odwróciły. Tym razem wygrał Przygoński, a Hołowczyc miał pecha. Weteran utknął w wodnym przełomie. Na koniec dnia młodszy z Polaków wyprzedza starszego o 3 minuty i 27 sekund.

Kolejne dwie pozycje zajmują konkurenci Przygońskiego w walce o Puchar Świata - Martin Prokop (Ford Raptor RS) i Władimir Wasiliew (Toyota Hilux). Czech oraz Rosjanin są jednak już wyraźnie w tyle. Obaj tracą do lidera grubo ponad dziesięć minut.
Prokop dwukrotnie przebił oponę na OS2, a Wasiliew najpierw złapał kapcia na OS2, zaś potem wpadł w to samo rozlewisko co Hołowczyc na OS3.

Mety rajdu nie osiągnie lider mistrzostw Polski w rajdach terenowych Michał Małuszyński (Mini John Cooper Works Rally). Miał wypadek na OS3.

Puchar Świata w rajdach terenowych - sezon 2018 - Baja Poland - wyniki po 3 z 7 odcinków specjalnych (TOP 5):
1. Kuba Przygoński  / Tom Colsoul (Mini John Cooper Works Rally) 4h 41m 1s
2. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja (Mini John Cooper Works Rally) +3m 27s
3. Martin Prokop / Jan Tomanek (Ford Raptor RS) +12m 27s
4. Władimir Wasiliew / Konstanin Żilcow (Toyota Hilux) +14m 15s
5. Miroslav Zapletal / Bartosz Momot (Ford F-150 Evo) +20m 7s

W niedzielę zawodnicy będą rywalizować już tylko na dystansie 57,78 km. Przed nimi dwa przejazdy prób Krzekowo (18,39 km) oraz Lubieszyn (10,5 km).

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Rajdy terenowe: Przygoński jedzie po wygraną w Baja Poland

Rajdy terenowe: Przygoński jedzie po wygraną w Baja Poland
xsawierr 2018-09-02 00:21
Dziadek Krzysiu dobrą robotę robi,powinien osłaniać młodego pomagając w zdobyciu pucharu. A swoją drogą dobre tempo po roku przerwy,jeszcze jeden rajd,trochę testów i może nadal Dakarzyć TOP 5 w zasięgu,a dokładnie która pozycja to już szczęście decyduje