Rajdy  »  Rajdy Terenowe: Warszawskie Safari dla Molgo
Rajdy Terenowe: Warszawskie Safari dla Molgo

2017-06-13 - G. Filiks     Tagi: Toyota Hilux, Molgo, Rajdy Terenowe, RMPST, Rajd Warszawskie Safari
Paweł Molgo pilotowany przez Rafała Martona z przygodami wygrał Rajd Warszawskie Safari - trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Załoga startująca Toyotą Hilux po zwycięstwie na najdłuższym, niedzielnym odcinku kontrolowała sytuację i w świetnym stylu zakończyła rywalizację na poligonach w stolicy.
Rajdy Terenowe: Warszawskie Safari dla MolgoRajdy Terenowe: Warszawskie Safari dla Molgo
Był to wymarzony powrót Molgo do rywalizacji w krajowych mistrzostwach. Drugą pozycję zajął Czech Miroslav Zapletal. Aktualny Mistrz Polski startujący Fordem F150 EVO stracił do zwycięzców 3 minuty i 16 sekund. Z trzeciego miejsca cieszył się Dariusz Jedliński w BMW X3, który skorzystał na 19-minutowej karze dla kolejnego Czecha, Zdenka Porizka.

W grupie T2 najszybszy okazał się Robert Kufel. Wyprzedził Grzegorza Szwagrzyka oraz Klaudię Podkalicką. W grupie TH triumfował Aleksander Szandrowski. Drugą pozycję wywalczył Robert Łyżwa, a najniższy stopień podium zajął Krzysztof Biegun. Klasę Open wygrał Paweł Liczycki. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Filipa Łukasika.
W klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych zwyciężył Łukasz Bzdyl. Na drugiej pozycji znalazł się Tomasz Kobyłecki, a na trzeciej Piotr Burchacki. Jacek Soboń był najszybszy w grupie S1-3000, wyprzedzając Mateusza Marciniaka. W S1+3000 wygrał Bzdyl, przed Piotrem Burchackim. Trzecią lokatę zajął Jakub Jęch. W grupie S2 triumfował Kobyłecki. Drugiej był Dariusz Krzywkowski, a trzeci Daniel Stachurski.

Zacięta rywalizacja trwała w Pucharze Dacia Duster Elf Cup. Najlepszy okazał się Jan Kozioł. Drugie miejsce wywalczył Krzysztof Wincentowicz, podium uzupełnił Wojciech Furman. W zmaganiach wziął udział także znany kucharz i ekspert kulinary Pascal Brodnicki. Pilotował go Maciej Wisławski.

Motocykliści rywalizowali w Pucharze Polski w Rajdach Baja. Najszybciej trasę pokonał Jakub Piątek, który wykorzystał tegoroczny start jako ważny element przygotowań do Rajdu Dakar. Drugą pozycję, z minimalną stratą i po bardzo zaciętej walce, zajął Tomasz Dąbrowski. Trzeci był Jacek Bartoszek. W grupie quadów Q2 najszybszy był Adrian Janik. Wyprzedził on Piotra Serbistę i Krzysztofa Pankowskiego. Grupę Q4 wygrał Arkadiusz Lindner. Na mecie wyprzedził Remigiusza Kusego i Marcina Talagę. W UTV najszybszy był Mateusz Budziło. Drugie miejsce zajął Marek Petters, a trzecie Grzegorz Skarżyński.

źródło: informacja prasowa/warszawskiesafari.com.pl, info własne