Rajdy  »  Rajdy Terenowe: Sonik trzeci w Desafio Ruta 40
Rafał Sonik

Rajdy Terenowe: Sonik trzeci w Desafio Ruta 40

2017-09-01 - G. Filiks     Tagi: Sonik, Rajdy Terenowe, Puchar Świata, Desafio Ruta 40, Quady
Rafał Sonik zajął 3. miejsce podczas Desafio Ruta 40, przedostatniej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych na quadach. W klasyfikacji generalnej sezonu obrońca trofeum nadal jest drugi.

Pięcioetapowy rajd w Argentynie wygrał Kees Koolen i to on teraz prowadzi w punktacji. Poprzedni numer jeden - Alexis Hernandez - już na początku został pogrążony przez awarię.

Po drugim etapie liderem rajdu został Sonik, mimo, że w pewnym momencie zatrzymał się, aby pomóc jednemu z konkurentów, nieprzytomnemu po groźnym wypadku.
Rafał SonikRafał Sonik
Jednak następnego dnia Polak spadł na drugą lokatę, a kolejnego stracił jeszcze jedno miejsce.

51-latek jechał w Argentynie z podwójną kontuzją. Doskwierało mu nie tylko kolano, lecz także kostka, którą zwichnął podczas z pozoru niegroźnej wywrotki.

„Miałem spore obawy w stosunku do tych dwóch rajdów w Ameryce Południowej". - komentuje Sonik, nawiązując również do poprzedniej rundy w Chile. „Moje kolano po czerwcowym urazie wciąż nie jest sprawne, więc za cel postawiłem sobie nie zwycięstwo, a podium".
„Biorąc pod uwagę zwichniętą w Argentynie kostkę, trzecie miejsce w Desafio Ruta 40 i druga pozycja w klasyfikacji sezonu to spore osiągnięcie, ale ja zawsze walczę o najwyższy stopień podium. Dlatego pozostał lekki niedosyt, który postaram sobie odbić z nawiązką w Maroku".
Przed finałem w Maroku, zaplanowanym na termin 4-10 października, Sonik traci 8 punktów do Koolena. Holender dysponuje lepszym quadem, ale nasz rodak nie składa broni.