Rajdy  »  Maksimow zdobywcą Pucharu Świata w rajdach terenowych na quadach, Sonik drugi
Maksimow zdobywcą Pucharu Świata w rajdach terenowych na quadach, Sonik drugi

2018-10-09 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Sonik, Quady, Puchar Świata
Aleksandr Maksimow sięgnął po tegoroczny Puchar Świata w rajdach terenowych na quadach. Na drugim miejscu rywalizację zakończył nasz Rafał Sonik.

Maksimow wygrał dwie z pięciu rund sezonu 2018. Rosjanin był najlepszy w kwietniu w Katarze (gdzie ścigał się tylko z Keesem Koolenem), a dziś zwyciężył w Maroku. Łącznie uzbierał 105 punktów. Sonik zgromadził 61 oczek.

Polak ominął pierwsze dwa rajdy, lecząc lewą nogę, którą złamał podczas Rajdu Dakar. W pozostałych trzech imprezach zawsze stawał na podium. Był trzeci w Chile i Argentynie, a następnie drugi w Maroku.

Sonik jednocześnie wywalczył trofeum weteranów - wygrał klasyfikację, do której zaliczani są motocykliści i quadowcy powyżej 45. roku życia. Zdobywając srebrny medal, Sonik powtórzył wynik z poprzedniego sezonu. 52-latek ma w dorobku również pięć złotych medali oraz triumf na Dakarze odniesiony w 2015 roku.