Rajdy  »  Rajdy Terenowe: Prolog Baja Poland dla Al-Attiyaha
Nasser Al-Attiyah

Rajdy Terenowe: Prolog Baja Poland dla Al-Attiyaha

2017-09-01 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Baja Poland, Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah wygrał prolog Baja Poland w kategorii samochodów. Katarczyk, który broni Pucharu Świata w rajdach terenowych i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej sezonu 2017, a także zeszłorocznym zwycięzcą szczecińskiej imprezy, był najszybszy swoją Toyotą Hilux na 7-kilometrowej trasie wytyczonej na terenach wojskowych. Na czterech kolejnych pozycjach uplasowali się sami Polacy.

Wicelider tabeli łącznej sezonu Kuba Przygoński (Mini John Cooper Works Rally) został wiceliderem rajdu. Był wolniejszy od Al-Attiyaha o 5,1 sekundy.

Trzeci jest Krzysztof Hołowczyc (Mini John Cooper Works Rally), czwarty Aron Domżała (Toyota Hilux), a piąty Marcin Łukaszewski (Ford Ranger).

Późnym wieczorem pierwsza dziesiątka (w kolejności od najszybszego do najwolniejszego na prologu) dokona wyboru pozycji startowych do jutrzejszego, bardzo ważnego etapu, który składa się z dwóch przejazdów odcinka Drawsko Pomorskie o długości 215 kilometrów.