Rajdy  »  Rajdy Terenowe: Dwóch Polaków na podium klasyfikacji końcowej samochodowego Pucharu Świata
Samochodowy Puchar Świata w rajdach terenowych

2017-10-29 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Domżała, Al-Attiyah, Przygoński, Baja Portalegre, Puchar Świata
Niespełna trzy tygodnie temu informowaliśmy o drugim miejscu Kuby Przygońskiego w tegorocznym sezonie samochodowego Pucharu Świata w rajdach terenowych. Na podium cyklu znalazł się jeszcze jeden Polak.

Trzecie miejsce świętuje Aron Domżała. Kierowca Toyoty Hilux zespołu Overdrive zdobył je bez uczestniczenia w ostatnim rajdzie - Baja Portalegre 500. Domżała planował wystapić w Portugalii, ale wycofał swoje zgłoszenie, gdy dowiedział się, że w imprezie zabraknie zawodników, którzy mieli szanse jeszcze wyprzedzić go w punktacji.

Na finałową rundę sezonu nie udał się również Przygoński. Słabo obsadzony dwudniowy rajd wygrał po raz czwarty z rzędu reprezentant gospodarzy Ricardo Porem, prowadząc Forda Rangera.

Najlepszy w Pucharze Świata był znowu Nasser Al-Attiyah. Rewelacyjny Katarczyk zgromadził 300 punktów, o 117 więcej niż Przygoński. Domżała, który jest zespołowym kolegą Al-Attiyaha, stracił do niego 190 oczek - i wyprzedził o 5 czwartego Khalida Al-Qassimiego. Polacy w trakcie sezonu zwyciężyli po jednym rajdzie. Domżała wygrał w lutym Baja Russia, a Przygoński w czerwcu Italian Baja.

Al-Attiyah triumfował siedmiokrotnie, w tym podczas rozegranego dwa miesiące temu Baja Poland.

Samochodowy Puchar Świata w rajdach terenowych - klasyfikacja końcowa sezonu 2017 po 11 rundach: