Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  Rajd Gdańsk: Kołtun liderem po pierwszym dniu

Rajd Gdańsk: Kołtun liderem po pierwszym dniu

2016-05-29 - P. Krupka     Tagi: RSMP, Kołtun, Rajd Gdańsk
Jarosław Kołtun wygrał pierwszy etap Rajdu Gdańsk, wypracowując sobie sporą przewagę nad drugim w klasyfikacji Łukaszem Habajem - doświadczony na arenie międzynarodowej zawodnik wyprzedził mistrza Polski blisko o 20 sekund. Czołową trójkę uzupełnił Filip Nivette.

Pierwszym liderem został Zbigniem Staniszewski, który wygrał OS1, ale nie ukończył OS3 po awarii półosi. Prowadzenie objął w tym momencie Jakub Brzeziński, Kołtun był najszybszy na OS3. OS2 to triumf Nivette. Druga pętla to zwycięstwa kolejno Brzezińskiego i dwukrotnie Nivette.

W szutrowej rundzie bardzo słabo radzi sobie na razie Grzegorz Grzyb, który zajmuje czwartą pozycję, ze stratą 40 sekund do lidera. Jakub Brzeziński po awarii zawieszenia spadł na piątą pozycję i musi odrabiać straty.
RSMP, Rajd Gdańsk 2016: po OS6 z  11 (czołowa 10.)