Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Finlandii: Kubica w czołówce na OS1! Ogier pierwszym liderem
Rajd Finlandii 2015

Rajd Finlandii: Kubica w czołówce na OS1! Ogier pierwszym liderem

2015-07-30 - P. Krupka     Tagi: Rajd Finlandii, WRC
Świetnie zaprezentował się Robert Kubica na superoesie, rozpoczynającym zmagania w Rajdzie Finlandii. Polak zajął czwartą pozycję, potwierdzając, że na tego typu trasach jest bardzo mocny (3x drugie miejsce w Rajdzie Polski w Mikołajkach). Odcinek padł łupem Sebastiena Ogiera, a czołową trójkę uzupełnili Kris Meeke oraz Andreas Mikkelsen. OS1 - Harju 1 (Długość OS: 2.27 km): Na przesychającej trasie było bardzo ślisko. Najlepiej w takich warunkach poradził sobie Ogier, który o 0.6s pokonał Krisa Mekke. Mikkelsen stracił 0.8s, a Kubica - 1.1s.

Za Kubicą znalazł się Jari-Matti Latvala, faworyt gospodarzy. Kolejne miejsca w dziesiątce zajęli Mads Ostberg, Martin Prokop, Thierry Neuville, Dani Sordo i Ott Tanak.
Rajd Finlandii 2015Rajd Finlandii 2015
W silnie obsadzonej kategorii WRC-2 liderem został Stephane Lefebvre. W Junior WRC prowadzi Quentin Gilbert. Drugi z naszych zawodników - Hubert Ptaszek - jest 66. w klasyfikacji generalnej oraz 10 w swojej klasie (RC4)

Prawdziwa rywalizacja zaczyna się jednak na pierwszym piątkowym oesie, gdzie różnice powinny już być dużo większe.