Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Finlandii: Domowe zwycięstwo Jari-Mattiego Latvali!

Rajd Finlandii: Domowe zwycięstwo Jari-Mattiego Latvali!

2015-08-02 - P. Krupka     Tagi: Rajd Finlandii, WRC
Sebastien Ogier zgarnął kolejne w tym roku zwycięstwo na odcinku Power Stage, ale to Jari-Matti Latvala dopisał punkty za zwycięstwo w domowym rajdzie. Fin utrzymał przewagę nad Francuzem, sięgającą blisko 14 sekund.

Na Power Stage najlepszym czasem popisał się Ogier, drugi był Latvala (zaledwie 0.4s różnicy!). Trzecie miejsce zajął jadący na początku Kris Meeke (+2.9s).
Na podium rajdu poza Ogierem i Latvalą znalazł się jeszcze Mads Ostberg z Citroena. Stracił jednak aż 1:36.8s do zwycięzcy. Kolejne pozycje zajmowali: Thierry Neuville, Ott Tanak, Juho Hanninen, Martin Prokop.

Świetne ósme miejsce zajął zwycięzca klasy WRC-2, Esapekka Lappi. Na podium klasy znaleźli się jeszcze Pontus Tidemand i Stephane Lefebvre. W JWRC wygrał Quentin Gilbert.
Robert Kubica nie zdobył punktów - pierwszego etapu nie ukończył po awarii alternatora, a drugiego - po wypadnięciu i rolowaniu.