Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Rajd Barum - Loix najlepszy, Bouffier daleko w tyle
Freddy Loix

Rajd Barum - Loix najlepszy, Bouffier daleko w tyle

2010-08-29 - K. Spychalski     Tagi: Rajd Barum, IRC, S2000, Wyniki, ME
Za nami dzisiejsze zmagania kierowców na trasie Rajdu Barum. Najlepszym kierowcą rajdu okazał się Freddy Loix, który uzyskał czas 2:31:31,0. Za nim znalazł się Juho Hanninen, ze stratą 25 sekund do lidera.

Na podium udało się znaleźć Valousekowi, którego strata do lidera wyniosła 1 minutę i 20,2 sekundy. Czwartą pozycję zajął Kris Meeke (strata 1:57,6), piątą zaś - Andreas Mikkelsen (strata 2:33,9). Na 16. odcinku specjalnym najlepszy okazał się Juho Hanninen, jadący Skodą Fabią. Fiński zawodnik osiągnął czas 4:06.7, wyprzedzając tym samym Andreasa Mikkelsena o niewiele, bo 0,3 sekundy.

Na trzecim miejscu znalazł się Jaromir Tarabus (ze stratą 1,5 sekundy do lidera), kolejne miejsce zajął Roman Odlozilik, prowadzący Forda Fiestę (+2,8). Pierwszą piątkę zamknął Pavel Valousek z czasem 4:10.5. Bryan Bouffier znalazł się na odległej, szesnastej pozycji - czas 4:23.8 spowodował spadek z pierwszego na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

17. odcinek należał do Valouseka, który osiągnął czas 10:42.4. Za czeskim kierowcą Skody Fabii znalazł się Freddy Loix, który uzyskał stratę 4,3 sekundy. Trzecie miejsce zajął Juho Hanninen (strata 7,5 sekundy do lidera).
Guy Wilks zajął czwartą pozycję (+11.3), pierwszą piątkę zajął Jaromir Tarabus (+15.3). Bryan Bouffier wypadł z trasy i zajął bardzo odległe miejsce (strata aż 6 minut i 52,7 sekundy).