Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Rajd Barum - Kuzaj wraca w SupeRally, Kopecky kontroluje sytuację
Jan Kopecky Skoda Fabia S2000 Rajd Barum

Rajd Barum - Kuzaj wraca w SupeRally, Kopecky kontroluje sytuację

2009-08-23 - Ł. Łuniewski     Tagi: Kopecky, Rajd Barum, IRC, Wyniki, ME, ERC
Jan Kopecky po zdominowaniu wczorajszego dnia Rajdu Barum, dziś bezpiecznie kontroluje sytuację i z przewagą minuty lideruje stawce zawodników. Na trasy po wczorajszej awarii alternatora powrócił Leszek Kuzaj.

Pierwszy przejazd 28-kilometrowego Trojaka najszybciej pokonał Kris Meeke, który za swoimi plecami pozostawił kierowców Skody Hanninena (+5,6) i Kopeckyego (+6,7). Do walki powrócił także Giandomenico Basso, który wczoraj dachował. Najszybszym z Polaków był dziesiąty Leszek kuzaj. Semetin został zdominowany przez kierowców Skody, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca na oesie. Najszybciej jedenaście kilometrów pokonał Jan Kopecky. Drugi Hanninen stracił do niego 0,2 sekundy, a trzeci Valousek 4,6. Kuzaj ponownie był najszybszym Polakiem, osiągając dziewiąty czas z stratą 14,1 sekundy do Kopeckyego. Ostatni oes pętli, ośmiokilometrowy Komarov to szybka jazda Meeke'a. Kierowca Peugeota 207 S2000 o 0,8 sekundy wyprzedził Basso i Hanninena. Kuzaj ponownie dziewiąty z startą 5,5 sekundy.

W klasyfikacji generalnej przed finałową pętlą Kopecky ma 1:07,6 przewagi nad Meekem i 1:27,7 nad Hanninenem.