Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Rajd Barum - Kopecky najszybszy, Sołowow liderem Mistrzostw Europy
Jan Kopecky Skoda Fabia S2000 Rajd Barum

Rajd Barum - Kopecky najszybszy, Sołowow liderem Mistrzostw Europy

2009-08-23 - Ł. Łuniewski     Tagi: Kopecky, Rajd Barum, IRC, Wyniki, ME, ERC
Jan Kopecky za kierownicą Skody Fabii S2000 po wspaniałej jeździe podczas dwóch dni rywalizacji wygrał Rajd Barum, rundę IRC oraz Mistrzostw Europy.

Ostatnia pętla rajdu rozgrywała się w spokojnym tempie, bez większych ataków poszczególnych zawodników. 28-kilometrowy Trojak wygrał Meeke przed kontrolującym sytuację Kopeckym i Valouskiem. Z Polaków ponownie najszybszy był Leszek Kuzaj. Z rajdem pożegnali się Evgeny Novikov (awaria) i Grzegorz Grzyb (wypadek). Semetin to popisowa jazda Hanninena. Fin o 7,2 sekundy wyprzedził Pavla Valouska i o 7,7 sekundy Martina Prokopa. Kuzaj notując siódmy czas wywalczył najlepszą pozycję w rajdzie na jednym oesie.

Ostatni oes rajdu na swoje konto także zapisał Juho Hanninen. Fin o 2,4 sekundy wyprzedził Vaclava Pecha i o 2,9 Pavla Valouska i Krisa Meeke'a. Kuzaj ponownie z czasem w pierwszej dziesiątce z startą 4,9 sekundy do Hanninena. W klasyfikacji generlanej Jan Kopecky o minutę wyprzedził Krisa Meeke'a i o dwie Juho Hanninena. Dziewiąte miejsce Michała Sołowowa dało mu jednocześnie pierwsze wśród kierowców walczących w mistrzostwach Europy.