Rajdy  »  IRC  »  Aktualności  »  Rajd Barum - Kopecky kontroluje, atak Loixa
IRC

Rajd Barum - Kopecky kontroluje, atak Loixa

2010-08-28 - M. Jermakow     Tagi: Kopecky, Rajd Barum, IRC, S2000, Wyniki
Kopecky utrzymał bezpieczną przewagę i na koniec dnia ma blisko 30 sekund przewagi. Drugi jest Loix, który dzięki zwycięstwu na dziewiątym odcinku przegonił Bryana Bouffiera. Mistrz Polski traci do lidera 28,5 sekundy.

Pierwszy oes ostatniej pętli niespodziewanie zapisał na swoje konto Pavel Valousek. 0,2 sekundy za Czechem przyjechał Freddy Loix, a trzeci był Guy Wilks (+3,6). Bouffier był czwarty, a na szóstej lokacie dojechał Jan Kopecky. Kolejny oes należał do Kopecky'ego. 1,7 sekundy stracił Loix, oesowe podium uzupełnił Meeke (+4,6).

Ósmy oes wygrał Hanninen, który próbuje odrabiać straty po wypadku na drugiej pętli. 4 sekundy wolniej pojechał Bouffier. Kris Meeke ponownie był trzeci (+9,1).

Ostatni dzisiejszy oes to udana szarża Loixa. Belg wygrał oes, przegonił Bouffiera i awansował na drugą lokatę. Drugi czas na oesie należał do Kopecky'ego (+6,8). Trzeci był Hanninen (+7,). Sporo stracił Bouffier. Francuz zajął dopiero szóste miejsce i stracił ponad 12 sekund.
IRCIRC
W klasyfikacji Mistrzostw Europy na prowadzeniu również Kopecky. Bouffier jest drugi. Maciej Oleksowicz w klasyfikacji generalnej rajdu plasuje się w piątej dziesiątce.