Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Rajd Australii: Latvala wyprzedził Ogiera, Kubica znów miał kłopoty ze skrzynią
Rajd Australii 2014

Rajd Australii: Latvala wyprzedził Ogiera, Kubica znów miał kłopoty ze skrzynią

2014-09-13 - P. Krupka     Tagi: WRC, Rajd Australii
Kierowcy mają już za sobą pierwszy z królewskich oesów Rajdu Australii - niespełna 50-kilometrową Nambuccę. Odcinek zdominował duet z fabrycznego zespołu Volkswagena. Jari-Matti Latvala pokonał Sebastiena Ogiera o 3.0s, co wystarczyło do tego, by to właśnie Fin objął prowadzenie! Robert Kubica miał przed startem pewne problemy ze skrzynią biegów, ale zdołał się z nimi uporać na tyle, by pokonać oes swoim tempem. OS9 - Nambucca 1 (Długość OS: 48.92 km): Kubica zajął na tym odcinku specjalnym dziesiąte miejsce, przegrywając zaledwie o 0.9s z Elfynem Evansem (z chłodnicy Fiesty Irlandczyka wydobywał się płyn). Wolniejszy wśród kierowców WRC był tylko Chris Atkinson. Kubicy wystarczyło to jednak do utrzymania ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej rajdu.
Rajd Australii 2014Rajd Australii 2014
Nowym liderem został Latvala, na drugie miejsce spadł Ogier, natomiast do walki wraca Kris Meeke. Irlandczyk zajął tym razem trzecie miejsce, co także pozwoliło mu awansować na trzecią lokatę w generalce, kosztem Andreasa Mikkelsena. Pozostałe pozycje w TOP10 nie zmieniły się. Zamyka ją Thierry Neuville, który musi odrabiać straty po wcześniejszym złamaniu zawieszenia.
W WRC-2 nieprzerwanie prowadzi Yazeed Al-Rajhi przed Nasserem Al-Attiyahem oraz Jarim Ketomaa.
WRC, Rajd Australii: po OS9 z 20 (czołowa 10.)