Rajdy  »  Rajd Abu Dhabi Desert Challenge rozpoczęty
Jakub Przygoński

Rajd Abu Dhabi Desert Challenge rozpoczęty

2010-03-27 - Ł. Łuniewski     Tagi: 4x4, Czachor, Dąbrowski, Przygoński
W sobotę 27 marca 2010 został rozegrany prolog Abu Dhabi Desert Challenge - pierwszej eliminacji tegorocznych Mistrzostw Świata cross - country. Zawodnicy ORLEN Team pojechali ten krótki odcinek taktycznie chcąc zagwarantować sobie dobre pozycje startowe do pierwszego etapu rajdu. Jakub Przygoński zajął 13., Jacek Czachor 24., a Marek Dąbrowski 25. miejsce. Prolog miał 2 kilometry i został zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie toru Formuły 1 w Abu Dhabi.

Jakub Przygoński: Prolog był dla mnie bardzo udany. Zająłem 13. miejsce i jutro startuję z dobrej pozycji. Będę mógł gonić, zamiast uciekać. W zeszłym roku zwyciężyłem i musiałem zakładać ślad, a to jest znacznie trudniejsze niż jechać za kimś i móc kontrolować czas. Jest bardzo gorąco. Dzisiaj było ponad 40 stopni, a jutro z wybrzeża ruszamy w głąb pustyni, spodziewam się, że tam mogą panować jeszcze wyższe temperatury. Prawdziwe zawody rozpoczynają się jutro i zrobię wszystko by znaleźć się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej - jest to moje marzenie. Marek Dąbrowski: Prolog dał nam dobre miejsca startowe do jutrzejszego dnia. Dzisiaj pojechaliśmy równo i czysto taktycznie. Może jest troszkę zbyt dużo quadów przed nami, które będą kurzyły zanim je wyprzedzimy. Chciałbym równo pojechać cały rajd. Na pewno muszę jechać jeszcze bardzo uważnie, niemniej jednak dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Świata i trzeba dawać gazu.
Jacek Czachor do dzisiejszego ścigania przystąpił z problemami żołądkowymi. Na skutek choroby odbytej bezpośrednio przed zawodami kapitan ORLEN Team nie miał również możliwości odbycia wyjazdu treningowego, na którym byli pozostali motocykliści ORLEN Team.

Jacek Czachor: Jechaliśmy po płaskim torze skonstruowanym głównie pod kątem samochodów, stąd też wysokie pozycje quadów, którym bardziej odpowiada taka specyfika trasy. To był mój pierwszy rajdowy dzień od Dakaru. Mam problem z żołądkiem i w tych upałach nie czuję się najlepiej. Te zawody traktuje jako rozpoczęcie sezonu, a starty w mistrzostwach jako trening przed Dakarem. Mam już kilka tytułów Mistrza Świata na swoim koncie - teraz muszę myśleć o dobrej pozycji w Rajdzie Dakar.

Jutro ORLEN Team rozpoczyna pięcioetapową rywalizację. Zawodnicy będą pokonywać pętle po pustyni Liwa wokół Abu Dhabi. Każdy odcinek specjalny został wytyczony inną trasą, co gwarantuje wysoką różnorodność terenu. Trudność rajdu będzie wzrastać każdego dnia.

źródło: informacja prasowa