Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Nivette nie wystartuje w Rajdzie Śląska
Filip Nivette (Skoda Fabia R5)

RSMP: Nivette nie wystartuje w Rajdzie Śląska

2017-10-11 - G. Filiks     Tagi: Gabryś, Nivette, Kasperczyk, Rajd Śląska, RSMP
Już w tym tygodniu zostanie rozegrany Rajd Śląska, finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na zaplanowanych 13 odcinkach specjalnych nie wystąpi Filip Nivette, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł. Nie zobaczymy w akcji również Bryana Bouffiera.

Głównymi aktorami widowiska mają być Tomasz Kasperczyk i Zbigniew Gabryś, toczący zaciętą rywalizację o wicemistrzostwo. Oprócz nich samochód klasy R5 poprowadzi jeszcze tylko Litwin Dominykas Butvilas. Na liście zgłoszeń w aucie R5 widnieje także Łukasz Habaj, ale jak informuje portal Autoklub.pl, mistrz z 2015 roku rezygnuje ze startu z powodów zdrowotnych.

Do rajdu, który jest jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, ma przystąpić jednak ponad 100 załóg.

Zawodników zgłoszonych w Mistrzostwach Polski czekają dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się w piątkowy wieczór 13 października od efektownego odcinka specjalnego przy Stadionie Śląskim, a zakończy na ulicach Mikołowa w sobotę 14 października. W sumie do pokonania będzie siedem oesów o łącznej długości niemal 72 km. Etap będzie podzielony na dwie pętle. Pomiędzy nimi załogi pojadą na oddalony serwis zlokalizowany nie w Chorzowie, lecz w Żorach.
Drugi etap składa się z sześciu oesów o łącznej długości 77,72 km, rozgrywanych w dwóch pętlach. Między nimi będzie 30 minutowy serwis na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W niedzielę 15 października zawodnicy przejadą przez miejscowości w powiatach cieszyńskim, pszczyńskim i tereny miasta Jastrzębie-Zdrój. Meta zawodów - uroczyste zakończenie 1. Rajdu Śląska - została zaplanowana na rynku w Żorach.

Rajd Śląska - lista zgłoszeń RSMP

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
F1 2018 - zwiastun premierowy


źródło: info własne /slask.rsmsl.pl

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

RSMP: Nivette nie wystartuje w Rajdzie Śląska