Rajdy  »  Mistrzostwa Polski  »  Aktualności  »  RSMP: Grzyb zwycięzcą Rajdu Świdnickiego-KRAUSE
RSMP: Grzyb zwycięzcą Rajdu Świdnickiego-KRAUSE

2018-04-22 - G. Filiks     Tagi: Grzyb, Rajd Świdnicki-KRAUSE, RSMP, Wyniki
Grzegorz Grzyb wygrał Rajd Świdnicki-KRAUSE rozpoczynający nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP).

Mistrz z 2016 roku okazał się najszybszy na czterech z ośmiu odcinków specjalnych.

Pierwszym liderem rajdu był Jakub Brzeziński, który zwyciężył wczoraj krótki oes w Świdnicy. Ale dziś stracił prowadzenie na trzeciej próbie, czyli pierwszym przejeździe odcinka Walim - Zagórze. Nowym numerem jeden został wtedy Zbigniew Gabryś, jednak na kolejnym oesie niespełna 46-letni weteran popełnił błąd, wpadł w bale słomy i też oddał pierwsze miejsce.

Przez resztę zmagań na czele tabeli widniał już Grzyb. Po szóstym oesie jeszcze było ciekawie, ponieważ Brzeziński zbliżył się do niego na 6,6 sekundy. Lecz wicemistrz sprzed dwóch lat ostatecznie przegrał o 13 sekund.

Na podium znaleźli się sami kierowcy Skody Fabii R5. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi oficjalnego zespołu czeskiej marki, ubiegłorocznemu mistrzowi w klasie Open N - Mikołajowi Marczykowi. Obiecujący 22-latek dodatkowo zgarnął aż pięć bonusowych punktów za wygranie Power Stage.
Gabryś wylądował na czwartej lokacie.

Piąty był Tomasz Kasperczyk.

Na szóstej pozycji sklasyfikowano Jarosława Kołtuna.

Siódme miejsce zajął najszybszy kierowca w Open N, reprezentant ekipy Subaru - Marcin Słobodzian.

W pierwszej dziesiątce zameldowali się jeszcze Łukasz Byśkiniewicz, Łukasz Kotarba i Kacper Wróblewski.

Rajdu nie ukończył m. in. aktualny mistrz Filip Nivette. Choć jechał słabszym samochodem od czołówki - Fordem Fiestą Proto - warszawianin walczył o najwyższe lokaty. Po dwóch oesach zajmował czwarte miejsce ze stratą 3,2 sekundy do lidera. Ale na trzeciej próbie wycofał się ze względu na "kłopoty techniczne i uszkodzenie chłodnicy".

Z kolei na ostatnim odcinku odpadł Dariusz Poloński.

Natomiast mistrz z 2014 roku Wojciech Chuchała zrezygnował z udziału w imprezie.
Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski - sezon 2018 - Rajd Świdnicki-KRAUSE - klasyfikacja generalna po 8 odcinkach specjalnych (TOP 10)