Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Petter Solberg w 2015 roku ponownie w WRC?
Petter Solberg w trakcie kariery w WRC

Petter Solberg w 2015 roku ponownie w WRC?

2014-12-10 - P. Krupka     Tagi: Solberg, WRC
Nie jest wykluczone, że jeszcze zobaczymy Pettera Solberga w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Norweg, były mistrz świata, przyznał właśnie, że rozważa taką możliwość.

Po zdobyciu tytułu w rallycrossie, teraz Solberg nie ma jeszcze planów na przyszły rok. Szuka potencjalnych sponsorów na kolejny sezon w tej kategorii, ale myśli także o możliwości powrotu do WRC. "Sprawy idą naprzód i tak, być może jest taka możliwość" - powiedział o potencjalnym powrocie. "Nic nie jest rozwiązane przed kolejnym sezonem. Zawsze mówiłem "nigdy nie mów nigdy" jeśli chodzi o powrót do WRC. Rajdy są w moim sercu i zawsze będą."

Na pewno trzeba jednak wykluczyć powrót na Rajd Monte Carlo, który jest po prostu zbyt wcześnie. "Ale później, kto wie? Lubię Szwecję i szło nam świetnie w dwóch ostatnich latach." - powiedział Norwerg, wspominając starty w klasie historycznej we własnym Fordzie Escorcie.
Petter Solberg w trakcie kariery w WRCPetter Solberg w trakcie kariery w WRC
Solberg wrócił do rajdów w niedawnym Condroz Huy. Musiał jednak wycofać się z powodu awarii Citroena C4. Do momentu usterki szło mu bardzo dobrze. "Teraz definitywnie czuję się bardziej kompletnym kierowcą. Kiedy startowałem w Condroz, uczucie to było silniejsze niż kiedykolwiek. Jeżdżę lepiej."
Petter Solberg w trakcie kariery w WRCPetter Solberg w trakcie kariery w WRCPetter Solberg w trakcie kariery w WRCPetter Solberg w trakcie kariery w WRC

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Petter Solberg w 2015 roku ponownie w WRC?

Petter Solberg w 2015 roku ponownie w WRC?
XwarQ 2014-12-10 09:39
Mr. Holywood ożywi WRC :-D Po co nudzić się w rallycrossie ;-)