Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Petter Solberg legendą podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Norweg odwiedzi rundę
Petter Solberg

Petter Solberg legendą podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Norweg odwiedzi rundę

2015-09-25 - P. Krupka     Tagi: Solberg, Rajd Wielkiej Brytanii, WRC
Petter Solberg, który cztery razy wygrywał Rajd Wielkiej Brytanii, w listopadzie zostanie uznany Legendą Rajdy, idąc w ślady Ariego Vatanena, który taki sam tytuł otrzymał w zeszłym sezonie. Organizatorzy przyznają tytuł Legendy Rajdu od 2014 roku.

„Jak wiele osób dobrze wie, ten rajd jest z wielu powodów bardzo bliski mojemu sercu. Rajd Wielkiej Brytanii był pierwszym, który wygrałem w WRC. Nigdy nie zapomnę tamtego uczucia." - powiedział Solberg, który odwiedzi rajd odbywający się w dniach 12 - 15 listopada. Jeszcze niedawno pojawiały się plotki, że Norweg może pojechać gościnnie w tej rundzie. „Myślałem, że tego nie da się przebić, ale rok później właśnie w Walii sięgnąłem po mistrzowski tytuł. Mój pilot Phil Mills pochodzi z Walii. Fantastycznie było poczuć tę pasję i wsparcie tak wielu kibiców”. - dodał Solberg.

Tegoroczna odsłona Rajdu Wielkiej Brytanii będzie także okazją do świętowania 20-lecia wywalczenia przez Colina McRae tytułu mistrza świata. Brytyjczyk dokonał tego, wygrywając właśnie domową rundę.
Petter SolbergPetter Solberg
„Colin był niesamowitym gościem i superbohaterem naszego sportu. Pamiętam, jak spędzałem z nim czas po dołączeniu do zespołu Forda. Nie mogłem uwierzyć, że taka jazda samochodem jest możliwa. Szczególnie w wykonaniu faceta, który był tak normalny i skromny, jak Colin.” - skomentował Solberg.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: wrc.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Petter Solberg legendą podczas Rajdu Wielkiej Brytanii. Norweg odwiedzi rundę