Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem

Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem

2016-02-04 - P. Krupka     Tagi: WRC, Solberg, Makinen
Szef zespołu Toyoty Tommi Makinen przyznał, że rozmawiał z Petterem Solbergiem na temat startów w 2017 roku, gdy japońska marka powróci do WRC. Na razie Toyota nie ma klasowych zawodników, którzy stanowiliby o sile zespołu. Solberg ma na koncie jedno mistrzostwo świata w WRC i dwa w rallycrossie.

"Jednym z najważniejszych elementów pakietu są kierowcy. Ale my musimy być realistami. Nie mamy zbyt dużego wyboru. Przyszły rok prawdopodobnie będzie kompromisowy."
- mówił Makinen.
Ostatnią negocjacyjną porażką jest Kris Meeke, który wybrał pozostanie z Citroenem. Za rok wolni bedą prawdopodobnie Thierry Neuviile oraz Mads Ostberg. W zeszłym miesiącu Makinen rozmawiał więc w Finlandii z Petterem Solbergiem.

"Dyskutowaliśmy z Petterem na temat różnych planów. Wiemy, że to szybki kierowca, i mistrz świata." - dodał Makinen. Fina pytano o możliwość testów dla Solberga. Odpowiedział, że takie rozwiązanie jest możliwe, mimo że ten zalicza kolejny sezon w rallycrossie.
Sam Solberg nie ucina tematu. "Nie ma wątpliwości, że przyszłość rallycrossu jest ekscytująca. Ale może w WRC jest trochę niezakończonych spraw." - powiedział Norweg. "Ciekawie jest pogadać z Tommim i posłuchać, jak wielkie plany ma Toyota."

Makinen przyznaje też, że chciałby porozmawiać z Sebastienem Loebem. Francuz w zeszłorocznym Rajdzie Monte Carlo pokazał, że wciąż jest w wysokiej formie.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


źródło: autosport.com

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem

Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem
costam 2016-02-05 22:50
Solberg i Lappi to byłby niezły skład dla Toyoty
Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem
Antonio 2016-02-06 16:12
Toyota powraca do WRC, swoją drogą bardzo dobry pomysł. W sprzedaży są liderem, myślę, że jeżeli chodzi o starty mają sporo do udowodnienia. Widać, że japoński producent odpowiednio wykorzystuje swój potencjał.
Toyota w rozmowach z Petterem Solbergiem
PSBLO 2016-02-07 21:14
A MOŻE Z KAJTEM BY POGADALI.