Rajdy  »  Neuville wygrał poza WRC
Neuville wygrał poza WRC

Neuville wygrał poza WRC

2018-06-26 - G. Filiks     Tagi: Neuville, WRC, Rajd Ypres
Rajdowe Mistrzostwa Świata mają siedmiotygodniową przerwę, a lider klasyfikacji generalnej Thierry Neuville ciągle wygrywa. Belg w ostatni weekend zwyciężył domowy Rajd Ypres.

Neuville zaliczył drugi start Hyundaiem i20 R5 - i odniósł zdecydowany triumf. Zapisał na swoje konto 15 z 23 odcinków specjalnych słynnej imprezy, by na koniec wygrać z 40-sekundową przewagą. „Gdy zaczęliśmy, nie miałem dużo przejechalnych kilometrów w modelu i20 R5, więc musiałem trochę poznać auto". - mówi. „Ale potem mogliśmy dokonać pewnych zmian w zawieszeniu i sposobie prowadzenia się wozu podczas serwisu, aby ciągle poprawiać pojazd. Na przestrzeni weekendu moja pewność siebie rosła".

Występ w swoim kraju pomoże Neuville'owi nie zardzewieć.

As Hyundaia zmierzał po zwycięstwo w tym rajdzie również zeszłego roku, ale miał wypadek.

Neuville wykorzystał ubiegłotygodniowy start do wsparcia akcji charytatywnej Red Nose Day. Nawiązywało do niej oryginalne oklejenie samochodu 30-latka.
Neuville wygrał poza WRCNeuville wygrał poza WRC
W Rajdzie Ypres wziął udział jeszcze m. in. Bryan Bouffier. Były trzykrotny mistrz Polski, zaliczający pojedyncze starty w WRC, wygrał pierwszy oes, ale miał wypadek na drugim.

WRC wróci do akcji pod koniec lipca w Finlandii. W tabeli łącznej mistrzostw Neuville prowadzi z przewagą 27 punktów nad broniącym tytułu Sebastienem Ogierem.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
WRC 8 - odcinek w Chile


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Neuville wygrał poza WRC

Neuville wygrał poza WRC
haha 2018-06-27 12:29
i to się robi żeby nie zardzewieć a nie jak Kubica zmieniać dyscypline sportu.Mógł posmigać w WEC czy jakieś serii GT jak mu sie nudziło a nie w rajdach