Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  Kościuszko ponownie z defektem wspomagania
Michał Kościuszko

Kościuszko ponownie z defektem wspomagania

2013-09-15 - P. Krupka     Tagi: Rajd Polski, Kościuszko, ERC
Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak na pierwszym porannym odcinku ponownie zmagali się z defektem wspomagania układu kierowniczego w ich samochodzie. Pomimo starty czasowej na pierwszym oesie załoga LOTOS Rally Team awansowała po pierwszej pętli na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. W LOTOS 70 Rajdzie Polski prowadzi Kajetanowicz przed Bouffier (+20.6) i Kopeckym (+1:17.1).
 
Ponownie powtórzył się problem z dnia poprzedniego. W związku z brakiem wspomagania układu kierowniczego konieczne było zatrzymanie samochodu, wyłączenie silnika i resetowanie komputera. Dzisiaj ta procedura zajęła Michałowi i Maćkowi ponad 20 sekund.
 
„Niestety nie jest to komfortowa sytuacja, gdy na odcinku musimy zmagać się z defektem. Dzisiaj straciliśmy kolejne 20 sekund, ale nie poddajemy się i próbujemy odrabiać starty. Dojechaliśmy do mety pierwszej pętli całym samochodem i awansowaliśmy do pierwszej piątki. Przed nami jeszcze trzy oesy.” - powiedział Michał.
 
Zawodnicy mają dzisiaj do przejechania jeszcze drugą pętlę o łącznej długości 56,70 kilometrów oesowych.
 
Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Rally Team jest Grupa LOTOS. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka paliw LOTOS Dynamic, marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Wsparcie medialne zapewnia RMF FM oraz TVP Sport.
Michał Kościuszko w sezonie 2013Michał Kościuszko w sezonie 2013

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: inf. prasowa

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Kościuszko ponownie z defektem wspomagania