Rajdy  »  Hołowczyc stracił prawo jazdy
Hołowczyc stracił prawo jazdy

Hołowczyc stracił prawo jazdy

2018-03-02 - G. Filiks     Tagi: Prawo jazdy, Hołowczyc
Krzysztof Hołowczyc musiał przesiąść się z samochodu na rower. Legenda polskich rajdów straciła prawo jazdy.

Popularnemu "Hołkowi" odebrano dokument na trzy miesiące za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym na Dolnym Śląsku. Razem ze swoim pilotem Maciejem Wisławskim miał pędzić 113 km/h. Choć on sam kwestionuje pomiar policji.
Hołowczyc stracił prawo jazdyHołowczyc stracił prawo jazdy
Na Facebooku tak opisuje całą sprawę: „Jak pewnie wiecie już z mediów wczoraj straciłem prawo jazdy na 3 miesiące. Sytuacja w zasadzie banalna. Jedziemy sobie razem z Maćkiem Wisławskim do Polanicy na spotkanie z klientami pewnego dużego banku. Dojeżdżamy do Nowej Rudy, wspominając sobie nasze niegdysiejsze zwycięstwa odniesione tych okolicach. Jechaliśmy spokojnie, raczej nie szybciej niż 100 km/h. W pewnym momencie dojeżdża do nas z tyłu nieoznakowany samochód policji w wideorejestratorem".

„Policjanci twierdzą, że według ich zapisu wideo jechaliśmy 113 km/h w terenie zabudowanym i w związku z tym zatrzymują mi prawo jazdy. Tłumaczymy im z Maćkiem, że jesteśmy przekonani, że nie jechaliśmy powyżej 100 km/h, że odczyt to jest ich prędkość a nie nasza, że taka metoda pomiaru nie jest precyzyjna, że są wyroki sądów w tej materii. Pokazujemy, że w radiowozie ciśnienie kół jest sporo za niskie i to też zawyża wskazywaną prędkość. To wszystko na nic. Oczywiście nie zgadzam się na przyjęcie mandatu, uważając, że pomiar był przeprowadzony nieprawidłowo. Nie zmienia to faktu, że zatrzymują moje prawo jazdy".
Hołowczyc stracił prawo jazdyHołowczyc stracił prawo jazdy
„Nie chcę się usprawiedliwiać, używając jakichś tanich chwytów. Rzeczywiście nie zauważyłem znaku obszar zabudowany, podobnie jak i Maciek, który jako doświadczony pilot jest na wszelkie znaki drogowe bardzo wyczulony. Być może zasłoniła nam go wyprzedzana chwilę wcześniej ciężarówka albo po prostu zagadaliśmy się. Tak, czy owak nie jechaliśmy nadzwyczaj szybko, raczej relaksowo".
„To kolejny przykład, jak ta nieprecyzyjna, obarczona wieloma wadami metoda policyjnego pomiaru prędkości, którą łatwo zafałszować choćby naciskając w trakcie pomiaru nawet na kilka sekund pedał gazu w radiowozie, może wywołać dotkliwe sankcje, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto bez samochodu nie istnieje…"
Hołowczyc stracił prawo jazdyHołowczyc stracił prawo jazdy
To nie pierwsze przewinienie byłego rajdowego mistrza Europy i zdobywcy podium w Rajdzie Dakar na drogach publicznych.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Tesla Model 3 Performance jedzie po rekord na Laguna Seca


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
4

Komentarze do:

Hołowczyc stracił prawo jazdy

Hołowczyc stracił prawo jazdy
pt@ 2018-03-03 08:13
I dobrze, że nie przyjął. Co to w ogóle jest za filmowanie z ukrycia.
Hołowczyc stracił prawo jazdy
B.U.S. 2018-03-04 01:34
Dołek, nie jesteś ponad prawem. Szłeś tam jak burza. W ogóle za to wyjście samowolne z auta pownieneś zostać skuty na glebie.
Hołowczyc stracił prawo jazdy
Do B.U.S 2018-03-05 07:16
A ty kutafonie najlepiej jak byś zamilkł. Ja nie bronie hołka ale te cwaniaki z drogówki (oczywiście nie wszyscy) tylko czekają żeby udupić każdego.
Hołowczyc stracił prawo jazdy
Romek T 2018-03-06 12:14
Nowe wozidło Hołka [url=https://www.facebook.com/Holowczyc/photos/a.1864125573612254.1073741857.105867922771370/1881713888520089/?type=3&theater]wozidło zadba o kondycję :-)