Rajdy  »  Mistrzostwa Świata WRC  »  Aktualności  »  Flodin pokazał szybkość Subaru N14, Aigner mistrzem PCWRC
Patrik Flodin

Flodin pokazał szybkość Subaru N14, Aigner mistrzem PCWRC

2008-12-10 - Ł. Lach     Tagi: Subaru, Rajd Wielkiej Brytanii, PCWRC, Subaru Impreza
Juho Hanninen, pewny faworyt do tytułu w PCWRC - jednej z dwóch mistrzowskich serii (obok JWRC) towarzyszących cyklowi WRC - nie ukończył Rajdu Wielkiej Brytanii, który był finałową rundą rozgrywek. Fin musiał pożegnać się z 1. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Mistrzem został Austriak Andreas Aigner, któremu po awarii samochodu rywala wystarczał najniższy podium w rajdzie, a ostatecznie był drugi. Zwycięzca trzech rund z rzędu w początkowej fazie sezonu zdobył tytuł różnicą dwóch punktów. Najszybszy w walijskich lasach był dobrze znany polskim kibicom Patrik Flodin, którego oglądaliśmy na trasach RSMP w barwach Subaru Poland Rally Team. Szwed jechał w mistrzostwach świata podobnym Subaru Impreza N14 jak w Polsce, ale samochód przygotowali Rosjanie ze stajni Uspensky Rally Tecnica.

Flodin doskonale czuł się za kierownicą rosyjskiej rajdówki dając modelowi N14 pierwsze zwycięstwo w imprezie o tak dużej randze. Na mecie Flodin zapowiadał, że dołoży wszelkich starań aby w przyszłym roku zaliczyć cały sezon PCWRC. Dotychczas startował jedynie wybiórczo.

Najbliższy pokonania Flodina w Wielkiej Brytanii był Patrik Sandell dysponujący Peugeotem 207 S2000, ale w końcówce zawiodła go jednostka napędowa. Trzecie miejsce przypadło Brytyjczykowi Guy'owi Wilks'owi, który drugi z rzędu został mistrzem kraju.