Rajdy  »  Mistrzostwa Europy  »  Aktualności  »  ERC: Kajetanowicz drugi w Rajdzie Wysp Kanaryjskich
Rajdowe Mistrzostwa Europy

ERC: Kajetanowicz drugi w Rajdzie Wysp Kanaryjskich

Kajetan Kajetanowicz zajął drugie miejsce w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, drugiej tegorocznej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Obrońca tytułu jadący Fordem Fiestą R5 z Jarosławem Baranem na fotelu pilota, po 12 odcinkach specjalnych uległ o 57,2 sekundy wicemistrzowi Aleksiejowi Łukjaniukowi. Polak wygrał dwa oesy. Wszystkie pozostałe zwyciężył Rosjanin.

Kajetanowicz odebrał Łukjaniukowi pozycję lidera na drugim odcinku, korzystając na 10-sekundowej karze dla rywala za falstart. Ale stracił ją od razu po kolejnej próbie.

Na czwartym oesie "Kajto" wysiadły hamulce i na koniec piątku był trzeci. Został wyprzedzony przez triumfatora pierwszej eliminacji sezonu Bruno Magalhaesa.

Nasz rodak jednak odzyskał fotel wicelidera od Portugalczyka już na pierwszym sobotnim odcinku. Ostatecznie pokonał go o 6,4 sekundy. Rozpoczynający starty w ERC aktualny mistrz Polski Grzegorz Grzyb zajmował 10. miejsce w rajdzie, ale zaskoczony słabą przyczepnością miał wypadek na samym początku OS9 i spadł na 18. lokatę.  Na następnym oesie odpadł z rywalizacji przez problem ze swoją Skodą Fabią R5.

Zmagań nie ukończył również Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5). Jemu przytrafił się wypadek już na pierwszym oesie, w wyniku awarii hamulców. 24-latek uderzył w barierę, wygiął ją i mało brakowało, a zsunąłby się w przepaść.
Z kolei Łukasz Habaj (też Fiesta R5) rozbił się na odcinku testowym i w ogóle nie uczestniczył w rajdzie. Być może będzie musiał ominąć także Rajd Akropolu.

Na 22. pozycji sklasyfikowano Jarosława Kołtuna (kolejna Fiesta R5). Dariusz Poloński (Peugeot 208 R2), był 37. Aleks Zawada (Opel Adam R2) wracał na trasę w systemie Rally2 i uplasował się na 69. lokacie.

W klasyfikacji ERC-3 Poloński znalazł się na 6. miejscu, zaś Zawada na 13., czyli ostatnim.