Rajdy  »  Dakar: X-Raid Mini potwierdza angaż Peterhansela, Sainza i Despresa
Dakar: X-Raid Mini potwierdza angaż Peterhansela, Sainza i Despresa

Dakar: X-Raid Mini potwierdza angaż Peterhansela, Sainza i Despresa

2018-10-02 - G. Filiks     Tagi: Rajdy Terenowe, Dakar, Peterhansel, Sainz, Despres, Mini, X-raid
Zespół X-Raid wystawiający samochody Mini ogłosił zakontraktowanie Stephane'a Peterhansela, Carlosa Sainza i Cyrila Despresa na Rajd Dakar 2019.

To spodziewany ruch niemieckiej ekipy, który zapowiadaliśmy już pod koniec sierpnia.

Wszyscy trzej zawodnicy poprowadzą Mini w wersji buggy. X-Raid zatrudnił prawie wszystkich kierowców zamkniętego zespołu Peugeota - oprócz Sebastiena Loeba.

Peugeot postanowił zaprzestać startów na Dakarze po wygraniu najważniejszego rajdu terenowego świata trzy razy z rzędu. W latach 2016 i 2017 triumf z francuskim producentem świętował Peterhansel, w roku 2018 Sainz. Peterhansel w przeszłości jeździł również Mini i odniósł autem brytyjskiej marki także dwa zwycięstwa. Do tego ma na koncie trzy wygrane w Mitsubishi i sześć na motocyklach Yamahy. Łącznie 53-latek zwyciężył najważniejszy rajd terenowy świata rekordowe 13 razy.

Peterhansel, Sainz i Despres wspólnie wygrali legendarną imprezę aż 20 razy.
W 2018 roku najlepszym kierowcą Mini na Dakarze był nasz Kuba Przygoński. Polak zajął 5. miejsce, które jest jego życiowym wynikiem.

Szykując się do przyszłorocznej edycji zmagań na bezdrożach Ameryki Południowej, Mini znacząco zmodyfikowało swoje buggy.

Poprawione auto zadebiutuje w tym tygodniu podczas Rajdu Maroka, przedostatniej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych. Dosiądą je Sainz i Despres.Rajd Dakar 2019 będzie składał się tylko z 10 etapów i zostanie rozegrany na terenie jednego kraju: Peru. Imprezę zaplanowano na termin 6-17 stycznia.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
F1 2019 w nowych ujęciach


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Dakar: X-Raid Mini potwierdza angaż Peterhansela, Sainza i Despresa