Rajdy  »  Dakar 2010 - Al Attiyah liderem
Nasser Al-Attiyah

Dakar 2010 - Al Attiyah liderem

2010-01-03 - Ł. Łuniewski     Tagi: Wyniki, Hołowczyc, Rajd Dakar, 4x4, Al-Attiyah
Nasser Al Attiyah, który najszybciej pokonał trasę drugiego etapu Rajdu Dakar, wykorzystał przygodę Naniego Romy i został nowym liderem rywalizacji.

Katarczyk za kierownicą Volkswagena o ponad minutę wyprzedził Guerlaina Chicherit W BMW i ponad dwie minuty Mauricio Nevesa.
Dotychczasowy lider, Nani Roma, po dachowaniu na początku etapu zdołał odrobić część strat i został sklasyfikowany 15 minut za Al Attiyahą. W klasyfikacji generalnej Katarczyk ma 1:19 przewagi nad Carlosem Sainzem i 2:30 nad Stephanem Peterhanselem.

Po 150 kilometrach dogoniłem Stephana. Musiałem zwolnić, bo trasa w tym miejscu była bardzo techniczna. Po kolejnym ataku trafiłem w kurz Carlosa. Potem już jechałem po jak najlepszy czas. Warunki był bardzo ciężkie przez deszcz i mgłę. Trudno nie być zadowolonym z takiego dnia - mówi Nasser Al Attiyah.
Po wczorajszych problemach musieliśmy odrobić stracony czas. Wystartowałem jako 21 i wyprzedziłem 10 samochodów. Początkowo było OK, bo przez mokrą drogę mogłem zbliżać się do załóg. Później pojawił się kurz i musiałem wiecej ryzykować. Przestrzeliłem jeden zakręt, a silnik przy ostrym przyspieszeniu przerywał. Mimo wszystko to był dobry dzień - mówi Guerlain Chicherit.Krzysztof Hołowczyc zanotował dziś trzynasty czas. W klasyfikacji generalnej Polak znajduje się na dwunastej pozycji, blisko piętnaście minut za Al Attiyahą.

Aleksander Sachanbiński osiągnął metę dzisiejszego etapu na 79 pozycji, tracąc do zwycięzcy ponad godzinę. W klasyfikacji generalnej nazwisko kierowcy Toyoty znajdziemy na 76 pozycji.

Robert Szustowski za kierownicą Mitsubishi Pajero zakończył dzisiejsze zmagania na 97 pozycji w klasyfikacji etapu oraz 89 w klasyfikacji generalnej.

Wśród kierowców ciężarówek najszybszy okazał się Vladimir Chagin, który za swoimi plecami zostawił Firdausa Kabirova (+2:47) i Andre de Azevedo (+14:58). W klasyfikacji generlanej panuje identyczny porządek.

Grzegorz Baran po przejechaniu 294 kilometrów został sklasyfikowany na 26 miejscu. W klasyfikacji generalnej polski MAN znajduje się na identycznej pozycji.

Na siódmej pozycji dzisiejsze zmagania ukończył Joseph Adua, którego pilotem jest Polak Dariusz Rodewald.